Wpis z mikrobloga

@itam16: Jeszcze miesiąc temu na A wykłady były nieobowiązkowe, natomiast egzamin można było zaliczyć (jak posiadało się inną kategorię) tego samego dnia co wyrobiło się PKK. Na egzamin praktyczny możesz zapisać się najwcześniej po 10 dniach roboczych od rozpoczęcia kursu.
@itam16: teoretycznie się da jeśli znajdziesz szkołę która jest elastyczna i ma dużo wolnych terminów. Pytanie czy w takim tempie nauczysz się jeździć. Obiektywnie: będzie trudno w 2 tygodnie
@MotoKubaPL: 2 tygodnie są niemożliwe ponieważ:
1. minimum jeden dzień roboczy potrzebujesz na PKK plus załączniki (lekarz + UM)
2. 10 dni roboczych musi trwać kurs żeby zapisać się na egzam
3. Egzamin z marszu to jeden dzień
4. Teorię możesz zdać kiedykolwiek w przeciągu pierwszych 11 dni roboczych, więc jej nie doliczam.

Więc wychodzi minimum 12 dni roboczych czyli 2,5 tygodnia :) Pod warunkiem, że jak pisał @Vitane nie ma
@itam16: Niewykonalne. Przed przystąpieniem do kursu będziesz musiała zdać teoretyczny egzamin państwowy - jest środek sezonu, więc szansa załatwienia tego od ręki jest prawie zerowa. Sam kurs praktyczny zajmie Ci minimum 10 dni - przy założeniu, że cały dzień siedzisz w domu, bo terminy poranne i popołudniowe są obłożone na kilkanaście dni do przodu. Potem praktyczny egzamin państwowy - i tutaj znowu szansa załatwienia od ręki jest prawie zerowa.
@itam16: nie sluchaj bo widze, ze opy adaja bzdury:
@rzadzu_: @przepiorka: @MotoKubaPL: @Vitane:
Jazdy da sie zrobic w 8 dni, jeden dzien PKK, problemem jest dostepnosc terminu, bo nie ma juz laczonych egzaminow.
Niestety
Wiec 8dni jazdy, jeden na PKK (ale to przeciez mozna zalatwic przez szkole, wiec zaczniesz juz jazdy z PKK)
najwiekszy problem to termin samych egzaminow, ale teoretycznie da sie.
@PMV_Norway: oczywiście, że kurs się da zrobić, nawet w 2 dni jak się uprzesz. Natomiast po dwóch dniach w WORDzie Cię na egzam nie zapiszą. Ja usłyszałam wtedy o 10 dniach roboczych (sierpień zeszłego roku, Wrocław).
@danielet: o takim wymogu nie słyszałam, nie wiem więc
@przepiorka: Bzdura. kurs (jazdy) to min 8 dni, nie da sie tego obejsc. Bo zadna szkola nie bedzie jezdzila wiecej jak 3h, bo przepisy zabraniaja (podobno)
Po jezdzie zapisalem sie na egzamin teoretyczny. Niestety na praktyke sie nie zalapalem, bo musialem wyjechac wczesniej. Jednak jestes w stanie ogarnac temat w 2 tygodnie. Wszystko zalezy od WORDu czy tam MORDu, w wakacje jest szczegolnie ciezko, bo maja braki kadrowe i mniej egzaminow
@PMV_Norway: poczytałam rozporządzenia i oczywiście masz rację - minimum to 8 dni (dokładnie pierwsze 2dni po max 2h, a potem np. 5dni po 3h i 1dzień 1h). Nie znalazłam nigdzie odniesienia do tego głupiego czekania 10 dni z zapisem na egzam, zakładam więc, że kobita miała jakąś swoją wewnętrzną, miejscową procedurę, albo znajduje się to w dokumentach, do których się nie doczytałam.
@przepiorka: roznie to jest z tymi ichniejszymi widzimisie.
Jedyne co wiem na pewno, to ze trzeba mic jeden dzien odstepu pomiedzy teoretycznym a praktycznym.
Generalnie po 8 dniach mozna isc i sie zapisac na egzamin. Zwlaszcza, ze szkola wysyla papiery co zajmuje tez jeden dzien.
Zauwaz tez, ze jazdy robi sie codziennie, wiec zaczynajac np w poniedzialek do we wtorek (za tydzien) mozna pedzic oplacic egzamin
@PMV_Norway: a to to też musiało się zmienić ostatnio, bo pamiętam, jak zdawałam na B, to można było iść z teorii prosto na plac. Z drugiej strony - aktualne rozporządzenie o egzaminach jest z 25 lutego 2016
@przepiorka: CHyba chodzilo o to, ze sporo ludzi oblewalo testy blokujac przy okazji egzamin praktyczny.
No ja robiac B poszedlem od strzala na jazde po testach.
ale to bylo chyba 18 lat temu. Niemniej jednak nie dziwie sie, ze tak postanowili. Myslalem, ze da sie to przeskoczyc robiac A ale niestety nie ma opcji. Trzeba swoje odczekac