Wpis z mikrobloga

ostrzegam przed https://electrocenter.net/ dzisiaj szukałem pomysłu na prezent w internecie i wpadłem na ich stronę, wszystko w zaskakująco niskich cenach (co już wzbudziło moje podejrzenie), zdecydowałem się zamówić produkt za pobraniem i tutaj własnie już upewniłem się co do ich niecnych zamiarów, otóż wysyłka z przedpłatą jest darmowa natomiast koszt dostawy w przypadku płatności przy odbiorze wynosi 150 zł !!!
  • 1335
  • Odpowiedz
@malawi7: Taaa, bo z maila wiadomo czy pisała kobieta czy mężczyzna... Po prostu chciałem się dowiedzieć czy rachunek bankowy należy do pana Sławomira i w końcu na jakiej ulicy jest siedziba firmy...
  • Odpowiedz
Jeżeli Sławomir to słup. Zostaje śledzenie jak płynęły pieniądze z konta (Konto mogło być założone anonimowo albo też na słupa).

Pytanie jak wyprowadzali kasę dalej.
  • Odpowiedz
No jest sporo możliwości które by ich kryły.

Ogólnie patrząc na same techniczne wykonanie sklepu to jeżeli to jest wał to obawiam się że nie robił tego amator.
  • Odpowiedz
ze względu, że mieszkam za granią, płaciłam pl kartą kredytową (nie wiem czy to ma znaczenie?) i zwrot miałam bezpośrednio na kartę a w opisie było tylko SPŁATA....
  • Odpowiedz
@Firn: Tpay w tym przypadku nie obsługiwał karty. Jeśli nie pamiętasz, to sprawdź sobie historię rachunku. Ja pamiętam doskonale, bo miałem zamiar płacić kartą, ale nie było takiej opcji. Płatność kartą jest bardziej ryzykowna dla pośrednika płatności. (bo w razie czego musi płacić chargeback)
  • Odpowiedz
Ja wplacalem na konto mBanku.
A co do wykonania stronki to w mailu z potwierdzeniem zamówienia, na samym spodzie jest informacja, że sklep jest wspierany przez PrestaShop. Z tego co udało mi się sprawdzić to francuski serwis oferujący możliwość darmowego zakładania sklepów internetowych...
  • Odpowiedz
ale ja robiłam normalnie przelew tylko z karty kredytowej i na konto PKO, ja pierdziu, człowieku, czemu mi zarzucasz kłamstwo??
  • Odpowiedz
A co do mojej optymistycznej teorii co do tego wszystkiego to tak. Na rozkręcenie takiego interesu to 20tys. i kontakt z firmą z zagranicy który handluje takim sprzętem. Gościu otwiera sklep internetowy, sprzedaje i w momencie gdy kasa wpłynie do niego zamawia ten sprzęt z zagranicy. Transakcja prawie bezgotówkowa i dodatkowo wałki na vacie. Tylko problem się zaczyna gdy klient odstąpi od umowy, a towar jest już zamówiony z zagranicy i zapłacony.
  • Odpowiedz