Wpis z mikrobloga

@zaorany_1: wolę, żeby jeżdżono takimi rzeczami jak hulajnogi i deskorolki po drogach rowerowych z dwóch względów - nie potrącisz pieszego na hulajnodze/desce, po drugie zwykle nawierzchnia drogi rowerowej jest lepsza do takich rzeczy jak hulajnoga i deska, co poprawia bezpieczeństwo jazdy na takim urządzeniu. Ja bym bardziej się zastanowił jak klasyfikować elektryczne hulajnogi i deskorolki, to jest dopiero problem pod względem prawa xD
@mroz3: śmiecham, bo jak bylem gówniakiem, to jakoś w 2005-6 w wakacje wywaliło taki bum na hulajnogi, o których dzieciaki pozapominały jeszcze tych samych wakacji. xD

ale wracając do rzeczy- skoro rowerzyści napierdzielają ulicą mając obok ścieżkę rowerową, dlaczego by hulajnogi miały nie jeździć po ścieżce rowerowej, tym samym nie zagrażać ludziom na chodniku?
@Reeposter: u mnie tak myślą biegacze, lepsza nawierzchnia ścieżki rowerowej niż kostki bruk. i #!$%@?ą po niej, widząc to starsze babcie myślą ze to chodnik jak każdy inny i już mam po ścieżce.
Niech sobie jeżdżą ale nie środkiem, bo większość ma też słuchawki i jak tutaj ominąć.
@zaorany_1: zabawką jest też rower, jak jest mały, plastikowy i jeżdżą nim dzieci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z tego co widzę w internetach, te hulajnogi dla dzieci to niewielka część tych pojazdów. są hulajnogi nawet sportowe i o budowie podobnej do rowerów z jedyną różnicą - brak siodełka.
gównoburza na poziomie "ścieżkami dla rowerów można jeździć tylko pojazdami z siodełkiem" ( ͡º ͜ʖ͡º
@mroz3: no a ostatnio Marek Dworak na tvp kraków pokazywał, że hulajnogi to nie pojazdy i można nimi jeździć po przejściach dla pieszych, a rowerom nie. Jeśli tak, to wskazywałoby, że poruszając się hulajnogą jesteśmy pieszymi i na hulajnodze nie wolno poruszać się po drodze i DDR, a jedynie po chodnikach. Źródło: http://www.wykop.pl/link/3221645/jedz-bezpiecznie-odc-600/