Wpis z mikrobloga

@durek89 a Tobie udało się podpisać tym zmodyfikowanym Microsoft.Xades? Bo cały czas myślę czy mam zły podpis (raczej nie bo wypuszczam na testa gdzie go nie weryfkują), czy może coś zwaliłem w tym podpisywaniu?
@Przemek78: nadal błąd
{"Code":410,"Description":"Przesłane pliki nie są prawidłowym archiwum ZIP.","Details":"ERROR_DECOMPRESS","Upo":"","Timestamp":"2016-07-29T10:50:19+00:00"}
szukam dalej przyczyny błędu... metodę pakowania użyłem Twojej więc to coś z kodowaniem lub kluczem
@rollon: ja to ("Could not find schema information for the element 'Signatures'." .) bardziej rozumiem jako: "W twoim dokumencie XML jest element Signature ale nie ma go w schemie XSD". Czyli moze podpis nie w tym miejscu?
@ggiewon w bibliotece jeżeli chodzi o generowanie podpisu to nic. Tam jest tylko problem ze jak używasz metody .SignFile to generuje Ci dobrze dokument ale dodaje białe znaki i entery na końcu linii i tego trzeba się pozbyć
@rollon tak jak napisał @yarpi87 dokument po podpisaniu zmienił strukturę
@durek89 ten xadesnet chyba poszedł - tera poszło tylko krzyczy o niezgodności Md5 bloba, ale już initupload poszło czyli podpis musi być zgodny...

@ggiewon tak to zrobiłem:
Pobrałem xadesnet, potem skompilowałem projekt XadesnetLib i dodałem dllkę do referencji u siebie. A potem to już prosto:

void SignXmlFileNew2(string FileName, string SignedFileName, X509Certificate2 x509)
{
var outputPath = SignedFileName;
var selectedCertificate = x509;
var inputPath = FileName;

var howToSign =
XadesHelper.Sign(inputPath).Using(selectedCertificate).
IncludingCertificateInSignature();

howToSign.SignToFile(outputPath);
//XadesHelper.Verify(outputPath).Perform();
miał ktoś taki status?
{"Code":302,"Description":"Dokument wstępnie przetworzony, sprawdź wynik następnej weryfikacji dokumentu","Details":"POST_VALIDATE","Upo":"","Timestamp":"2016-07-29T12:02:08+00:00"}

o dziwo po 15-20 min. od wysłania, pozostałe albo 120 (czekam dłużej) lub 410
@yarpi87 Skopiowałem twoją metodę do podpisywania. Certyfikat załadowałem tak:
X509Certificate2 x509 = new X509Certificate2();
x509.Import(@"c:\Xml\test-e-dokumenty.mf.gov.plssl.crt");

I przy próbie podpisu dostaję komunikat:

Klucz podpisujący nie został załadowany._

Czy ty też używasz tego certyfikatu czy masz kwalifikowany?
Co ewentualnie może być nie tak?
@rollon - właśnie to jest to co mówiłem do podpisu musisz mieć klucz PUBLICZNY i PRYWATNY w jednym cercie. Ten cert który ładujesz ma tylko klucz publiczny (zresztą z reguły tak jest) więc masz babola. Nawe po wczytaniu zdebaguj sobie zmienną x509 i luknij że masz null na PriveteKey a na PubliKey masz coś tam. Ja na razie sobie fejkuje jakimś certyfikatem który wygenerowałem najpierw z pliku crt + key do pfxa