Wpis z mikrobloga

@brunow: w dokumentacji niby jest mowa ze podpis musi być kwalifikowany, ale przy bliższym zapoznaniu się z bramką testową, jest parametr enableValidateQualifiedSignature - niestety nie wiem czy działa. Ja za każdym razem podpisuje kwalifikowanym
@AT02: certyfikat służy do komunikacji z testową bramką, nie musi być zaufany. Powinieneś go podłączyć do klienta http którego używasz.

Mówiąc

Zresztą w środowisku testowym test-e-dokumenty.mf.gov.pl wychodzi mi błąd certyfikatu i nic tam nie mogę zdziałać


nie masz na myśli czasem komunikatu z przeglądarki - ostrzeżenie to połączenie może być niebezpieczne ? :)
@bronek85: dzielisz tego zipa sam na części, tzn. dzielisz wczytana tablicę bajtów na zadany rozmiar, czy wspomagasz się jakaś biblioteką. Bo obstawiam, że w tym jest problem... wydaję mi się że zip podzielony na części metodą split zip jest czymś innym niż podzielony ręcznie (binarnie)

na szybko przeglądając tę dokumentację
Specyfikacja formatu zip

jest tam mowa o tym, że archiwa dzielone mają zaszyty jakiś marker

Dodam jeszcze, że ja się posiłkuje
via Android
  • 0
@IlIlIlllIIl
@michalMm Przy podpisywaniu Microsoft.xades tworzy mi podpis xades-epes. Problem polega na tym że dodaje signature policy identifier do podpisu. Jednak gdy ustawiam na false to wywala błąd że brakuje tej właściwości. Też to mieliście? Modyfikowaliscie bibliotekę?
Pisałem o certyfikacie SSL. Przy każdej próbie łączenia się (przez HttpWebRequest z załączonym certyfikatem z pliku cer) wychodzi mi ten komunikat o niezaufanym certyfikacie. Natomiast przy wejściu w bramkę testową mam "otwartą kłódkę" i tam nie mogę załączyć żadnego pliku bo nic mi nie działa, więc pomyślałem, że to sprawa certyfikatu. Obniżyłem ustawienia opcji internetowych bezpieczeństwa do najniższych i bez zmian. Trochę wieć utknąłem, ale skoro Wy się łączycie będę szukał dalej.
@Liferov: Tak, wystarczy za-komentować w klasie SignedSignatureProperties

//if (this.signaturePolicyIdentifier != null && this.signaturePolicyIdentifier.HasChanged())
//{
// retVal.AppendChild(creationXmlDocument.ImportNode(this.signaturePolicyIdentifier.GetXml(), true));
//}
//else
//{
// throw new CryptographicException("SignaturePolicyIdentifier element missing in SignedSignatureProperties");
//}
@AT02: też miałem ten sam problem. Okazuje się, że w tym pliku z certyfikatem są tak naprawdę trzy osobne. Edytuj ten plik notatnikiem jakimś i podziel go na trzy osobne. To jest cała ścieżka certyfikacji.
via Android
  • 0
@AT02 spróbuj dodać ServicePointManager.ServiceCertificateValidationCallback += (sender, cert, chain, sslPolicyErrors) => true; na początku requesta
@IlIlIlllIIl: Wielkie dzięki. W końcu połączyłem się (HttpWebRequset wysyła żądanie).

Ale ta strona testowa to trochę dziwna. Może ktoś mnie oświeci. Do czego ona służy, bo myślałem, że jak mam już certyfikat zaufany to będę mógł załączyć plik i wysłać. A tu mogę sobie tylko rozświetlać metody, albo je ukrywać. Albo uzyskać odpowiedź, że nie załączyłem pliku XML.
@michalMm: roznie odpowiedz przychodzi, nieraz po 30 sekundach, nie raz nigdy nie przyszla ;)

@AT02: z tego panelu to najbardziej się nadaje tylko metoda status, wklepujesz numer refenecyjny i sobie możesz podglądać status przetrworzenia
Takie pytanie z innej beczki, zrobiłem podpis na podstawie Microsoft.Xades i przy JPK mi działa bez problemu, a wykorzystywał ktoś z was ten podpis przy edeklaracjach ?
@IlIlIlllIIl: co miałeś na myśli mówiąc ścieżka certyfikacji. Podzieliłem certyfikat na 3 osobne i dalej mam błąd "The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel."
@Gibonowski: Ważne abyś jeden z tych certyfikatów ROOT zainstalował w magazynie zaufanych Centrum Certyfikacji, bo on się automatycznie instaluje gdzieś indziej (nie pamiętam już gdzie)
Pomocy ! Próbuję podpisać dokument (który wydzieliłem z przykładu) za pomocą procertum smartsign. Niestety dla metody InitUploadSigned?enableValidateQualifiedSignature=false i wszystkich kombinacji w smartsign otrzymuję ten sam błąd: "130 Referencje w podpisie zostały negatywnie zweryfikowane. Dane prawdopodobnie zostały zmodyfikowane". Piszecie że wam się udało wysłać tak podpisany plik. Plik wysyłam za pomocą Embarcadero REST Debugger i te przykładowe (enveloping i enveloped) przechodzą pięknie. Bez udziału tego certyfikatu(załączonego na stronie mf). Próbowałem korespondować z nimi