Wpis z mikrobloga

@jestemwuderzeniu: sam myślę o zrobieniu tego kursu bo wokół mnie jest bardzo dużo ogłoszeń na operatora/programistę CNC. Dobre kursy wystawiają certyfikaty w różnych językach więc na pewno coś dają - jak za granicą zobaczą, że coś masz i przede wszystkim coś umiesz to zawsze to będzie przydatne. ;)
@jestemwuderzeniu: w przypadku operatora CNC i tak najbardziej liczy się doświadczenie i ogarniętość ( ͡ ͜ʖ ͡) Po takim kursie nawet na przyuczenie będziesz miał ciężko się dostać bez udowodnienia, że jesteś świadomy tego co robisz. Jeśli to będzie kurs certyfikowany z renomowanej placówki to szanse dostania pracy są większe. Ale dobry kurs CNC trwa nawet do roku.
@Vojak: @yoda90: @jestemwuderzeniu:
Nie istnieje coś takiego jak "certyfikat operatora CNC" - nie ma żadnej jednostki certyfikującej...

Takim papierem to można sobie wiecie co.

Równie dobrze taki świstek może wydrukować sąsiad mający działalność, który dopisze do PKD swojej firmy "usługi szkoleniowe" czy coś w ten deseń.

Jedyne certyfikaty w branży metalowej to:
-uprawnienia spawalnicze (IS Gliwice, TUV, UDT, AWS)
-uprawnienia na widlaki, żurawie, dzwigniki (UDT)
-świadectwo kwalifikacji (elektryczne)
-prawo
To i ja się podepne. Zainteresowałem się #cnc bo jest sporo ofert w tej branży i rozważam jakiś kurs w Polsce. Firma emt z Gliwic oferuje kurs z certyfikatem TUV @tomsonyot. Zdaje sobie sprawę że taki kurs to ułamek wiedzy, ale jest to już jakieś doświadczenie które można dopiąć do cv i zwiększyć swoje szanse na pracę.