Wpis z mikrobloga

Słuchajcie Mirki, temperatura na procku w laptopie w stanie spoczynku wynosi przynajmniej 70 stopni. To chyba nie jest normalne? Sprawa wygląda tak w lapku HP 2570p z procesorem i7-3520. Byłbym megawdzięczny, gdyby ktoś kto ma ten sam model laptopa (nawet z innym procesorem) podzielił się ze mną swoimi temperaturami. Słyszałem, że w mniejszych laptopach (ten ma 12,5 cala) temperatura może być trochę wyższa, no ale chyba nie aż tak? Mam innego HP-ka z tej serii (8460p), który ma 14 cali i procesor starszej generacji i tam temperatura w spoczynku wynosi 40-45 stopni (a do 70 dochodzi tylko w maksymalnym stresie i to nie zawsze). Chyba nie powinno być aż 30 stopni temperatury więcej przy 1,5 cala różnicy?
#komputery #laptopy #pytanie #kiciochpyta
  • 5
@Jurigag: Wyczyszczony jest gruntownie, nawet pastę wymieniłem na procku i to obniżyło temperaturę o jakieś 3-4 stopnie. Teraz nic na nim nie robię, a ma temperaturę 72 stopnie, wiatrak chodzi jak mały helikopter. No i zauważyłem w menedżerze zadań, że obciążenie procesora wynosi cały czas powyżej 25%, chociaż nie ma uruchomionego na nim absolutnie niczego, co powinno tak obciążać procka (poza programem do mierzenia temperatury, ale on praktycznie nie zżera zasobów).
@Jurigag: O stary, ale manianę odwaliłem :D Pogrzebałem w tych procesach i okazało się, że to svchost mi tak rypie procesor. Myślę, myślę, a przecież to jest proces odpowiedzialny m.in. za aktualizację Windowsa. A przecież mam świeżo postawiony system, więc ściągają się wszystkie aktualizacje = svchost zajechany = obciążony procesor. Wyłączyłem Windows Update na chwilę i temperatura spadła do 45 stopni. Ale ze mnie głupek xDDDDD W każdym razie dzięki za