Wpis z mikrobloga

4 644 - 1 = 4 643

Tytuł: Wykluczeni
Autor: Artur Domosławski
Gatunek: Reportaż
★★★★★★

Notes Artura Domosławskiego wypełniał się przez lata historiami przemocy i wykluczenia. Razem z nim odwiedzamy miejsca odległe od siebie o tysiące kilometrów: Kolumbię, Brazylię, Meksyk, Palestynę, Egipt, Sudan Południowy, Kenię i Myanmar, za każdym razem poznając nowy sposób, w jaki – będąc człowiekiem w XXI wieku – można cierpieć i zadawać ból.

Jeśli chodzi o twórczość Artura Domosławskiego, to "Gorączka latynoamerykańska" mną pozamiatała - jedna z lepszych książek jakie czytałem w życiu. Dlatego po "Wykluczonych" spodziewałem się naprawdę wiele i trochę się zawiodłem. Historie tu przedstawione nierzadko są piekielnie intrygujące i przerażające, ale zrobiło to już nam nie takiego wrażenia jak przy pierwszym kontakcie z reportażami Domosławskiego. Chociaż muszę przyznać, że niektóre historię są naprawdę świetne:
- sklepikarze, wynajmujący siepaczy by rozprawili się z okradającymi ich bezdomnymi dziećmi
- mężczyźni z przedmieść Bogoty mordowani przez wojsko w celu podniesienia statystyk "walki z terroryzmem"
i mój absolutny faworyt
- ekstremistyczny odłam buddyjskich mnichów (ekstremistyczny buddyjski mnich brzmi jak oksymoron) siejących nienawiść do muzułmanów, którzy nie ukrywają sympatii do ideologii nazistowskiej co udowadniają handlując na ulicznych straganach kalendarzami i koszulkami zawierającymi hitlerowskie symbole (musicie przyznać, że całkiem interesujące zestawienie ( ͡° ͜ʖ ͡°))

#bookmeter
MartinMartinez - 4 644 - 1 = 4 643

Tytuł: Wykluczeni
Autor: Artur Domosławski
Ga...

źródło: comment_YKX5Axurku8LtwNKP2HX9Dqyr2zCIImL.jpg

Pobierz