Wpis z mikrobloga

Cierpienia młodego wapera ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mam do Was parę pytań, może bardzo oczywiste, ale fajnie byłoby gdybyście rozjaśnili mi parę wątpliwości.

1) Przesiadłem się z iJusta 2 na Smoka Knight 80W (http://www.smoktech.com/kit/knight-kit), bo chciałem moda, który miałby jakiekolwiek możliwości regulacji. Z samego moda jestem bardzo zadowolony, jednak mam pytania co do samego Helmet Tanka. W środku znajdowała się grzałka Clapton 0.6 Ohma, podpisana Fused Clapton dual-core. Dzisiaj pojawił się bober, więc z ciekawości rozkręciłem grzałkę, żeby zobaczyć z czego się składa. Myślałem że nazwa dual core znaczy, że druty będą dwa, ew. będzie jeden owinięty na całej długości wokół drugiego jak struna do gitary, jednak w praktyce był tam jeden taki o:

https://sc01.alicdn.com/kf/HTB1QHXTKXXXXXaDXXXXq6xXFXXXn/Newest-Sub-ohm-Coil-from-Aspire-Aspire.jpg

cały drut gładki, tylko środkowe zwoje pogrubione. Czy mogę coś takiego kupić, i spróbować zregenerować grzałkę? Zakładam że takiego drutu nie da się zrobić?

2) Jeśli jednak regeneracja czegoś takiego się nie opłaca, rozważałbym wymianę całego tanka, na takiego, do którego grzałki mógłbym robić sam - rozumiem, że jest to oznaczone jako RTA/RBA.

Na co ma wpływ ilość drutów? Na początek chciałbym robić coś takiego:

http://wholesalevapes.net/wp-content/uploads/2016/04/SMOK-TFV4-RBA-Single-Coil-4.jpg

jednak nie wiem, na co miałoby to przełożenie. Jaki tank wybrać, który zaoferowałby mi wystarczającą ilość miejsca na kręcenie takich grzałek? (najchętniej nie ten owijany Clapton, bo nie wiem jak by to wychodziło - czy te claptony są w czymś lepsze od takich zwykłych?) Słyszałem dobre opinie o Griffin 5ml, czy ktoś może go z czystym sumieniem polecić? Ew. jakie macie inne opcje, i dlaczego akurat te?

Z góry dzięki za pomoc ;)

#epapieros #epapierosy
  • 17
cały drut gładki, tylko środkowe zwoje pogrubione. Czy mogę coś takiego kupić, i spróbować zregenerować grzałkę? Zakładam że takiego drutu nie da się zrobić?


@KrzyGon: wkrętarka, druty i jechane z tym koksem jak to mawial tomasz terka
@IsraelKilman: tu chyba nie zadziała bo drut jest tak przepalony że nawet tę gumową uszczelkę na końcu mi spizgał na czarno :D w każdym razie jakbyś wiedział jak się ten rodzaj drutu nazywa, to byłbym wdzięczny :D

@Oszczer: ten limitless jest pod clapton właśnie? aromamizer rozumiem że pod dwa takie zwykłe druty?

a ma ktoś z Was jakieś zdanie na temat tych smoków tfv? generalnie jestem za bardzo nowicjuszem żeby
@hjrhombre: a one są proste przy samodzielnym robieniu grzałek? nie będę ukrywał że to jest dla mnie podstawowe kryterium, no i generalnie jakby nie kosztowało te +/- 150 cbln też byłoby git

no i jeszcze jaka jest różnica między tym claptonem a takim prostym?
@KrzyGon: po kolei różne odpowiedzi:
- dual core - ta grzałka ma 2 rdzenie (2 kawałki drutu owinięte trzecim)
- polecam Aromamizer Supreme albo Limitless plus :) Ta generacja nazywa się RDTA (rebuildable dripper-tank atomizer)
- Claptony i pokrewne różnią się powierzchnią kontaktu z liquidem - powierzchnią grzania. Zwykła grzałka - mało powierzchni, Clapton - dużo powierzchni. Za tym idzie smak, chmura i wyższa temperatura.
@KrzyGon: acha, a druty już gotowe można kupić na enzo albo edymie (są nawet gotowe grzałki do zainstalowania, fajne bo możesz kupić np 5 szt za dychę, żeby się dowiedzieć czy warto kupić całą rolkę drutu).
@Waspin: dziękuję, wiele mi rozjaśniłeś, jakbym jeszcze mógł dopytać o kilka rzeczy:

może głupie pytanie, ale jednak :D - w tym RDTA grzałka jest nad przezroczystą częścią zbiornika? tzn. że powinno się go używać do góry nogami? wiem że brzmię jak debil, ale nie czaję mechanizmu działania

czy ten drut, który wysłałem (prosty, z pogrubionymi środkowymi zwojami) ma na enzo jakąś nazwę? po miniaturkach ni cholery nie mogę rozpoznać

na pewno
@KrzyGon: RDTA mogą być w stylu Genesis - z grzałką na górze. Wbrew pozorom knoty trzymają dużo liquidu, na tyle, że tank sam się "smaruje" przy przechylaniu jak się zaciągasz (wiadomo, że nie robisz tego w pionie). Mogą też być zasilane zbiornikiem u góry - np Aromamizer Supreme. Raczej chodzi o to, że nawiew jest bezpośrednio na grzałki jak w dripperze a nie przez kanały jakieś.

Co do tego drutu, to
@Waspin: czyli RDTA opiera się na knocie, nie watce? czyli w teorii powinien być prostszy do złożenia? czy niezależnie od knotu watka i tak tam jest?

AHAAAAAAA, teraz rozumiem o co chodzi w tym drucie ( ͡° ͜ʖ ͡°) w każdym razie, regeneracja odpada, bo nie dam rady tego cholerstwa złożyć, bo clapton gruby na całej długości nie da się uszczelnić na dole grzałki? czy jak się
@KrzyGon: nie znam nikogo, komu udałoby się w udany sposób zregenerować jednorazową, fabryczną grzałkę. Są specjalne bazy rba wkręcane zamiast fabrycznych grzałek, na których da się budować. Nie wiem czy Helmet ją ma. W 99% dokupuje się je dodatkowo i są droższe ok 3-4 razy od grzałek.
Watka o której piszesz to bawełna. Mówimy o tym samym. We wlasnych grzałkach (nie w bazach rba), bawełna jest przeciągnięta przez grzałkę a jej
Waspin - @KrzyGon: nie znam nikogo, komu udałoby się w udany sposób zregenerować jedn...

źródło: comment_Wxzs7nFO8K4VNjDi6Z0e8HINRMu6DVRz.jpg

Pobierz