Wpis z mikrobloga

Niedawno zacząłem swoją przygodę z nauką programowania w Java.
Aktualnie uczę się z Thinking in Java (ale średnio przypada mi do gustu, przede wszystkim ze względu na język jakim jest pisany oraz fakt, że autor sam przyznaje, że książkę jest pisana do osób, które mają już ogólne pojęcie o programowaniu) oraz z materiałów ze strony Javy.

Czy istnieją może jakieś strony na których znajdę napisany kod jakiejś aplikacji, tak bym mógł go przeanalizować samodzielnie i również w ten sposób się uczyć? Możecie podrzucić również jakieś książki lub strony, z których sami korzystaliście podczas nauki i możecie je polecić.

#naukaprogramowania #java #programowanie
  • 6
@mam_Cie_na_strzala: IMO: przeglądanie kodu jest dobre, ale jak znasz podstawy. W przeciwnym razie wydaje mi się że nie wyniesiesz za dużo, bo ktoś użyje głupiego interfejsu i już przestaniesz rozumieć.

Jeśli Thinking in Java ci nie podchodzi (a masz do tego prawo, bo rzeczywiści pisana jest z założeniem że nasz podstawy) to spróbuj ogarnąć ogólną obiektowość (pewnie max tydzień Ci to zajmie) nawet na przykładach z innych zbliżonych języków (C++/C#). Jak