Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
(zapomniałem tagów zatem jeszcze raz - tagi: #tradzik #izotek #axotret #medycyna #curacne #pryszcze #gotujzwykopem #pomocy #pytaniedoeksperta )

OP 27 lat here. od 15 roku życia walcze z trądzikiem i nic (wszystko już przerabiałem diety, antybiotyki, smarowidła, papki, suplementy) - nie działa absolutnie nic. Mam trądzik cystowo-ropowniczy więc nie musze mówić jak to paskudnie wygląda (z 8/10 robi się 1/10). Poza tym na papierze jestem niby zdrów jak ryba, wszystko przebadane od hormonów, przez tarczyce kończąc na alergiach pokarmowych.

Mireczki mam do was pytanie odnośnie leku IZOTEK (AXOTRET / CURACNE / ACCUTANE / IZOTRETYNOINA). czy ktoś to brał? Stasznie boje się skutków ubocznych (zapalenia jelit, deprecha itp.), ale po prostu nie ma nic innego co chociaż może mi dać cień nadzieji na wyleczenie.

Dodatkowo mam depreche, choć wydaje mi się, że jest to następstwem zapryszczonego ryja. Jak przebiegła wasza kuracja? Jakie skutki uboczne? Czy warto było?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Jarzyna
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
AnonimoweMirkoWyznania - #AnonimoweMirkoWyznania 
(zapomniałem tagów zatem jeszcze ra...

źródło: comment_gh08eAN7EYfGxQnSN4BsfeeHTpG8rSBV.jpg

Pobierz
  • 20
RóżowaProgramistka: hej, od jakiegos czasu tez mam problem z tradzikiem, nie az w tak duzym stopniu jak Ty, ale jednak... dość fajna w skutkach maść to epiduo - u mnie dzialala rewelacyjnie, jesli jej nie probowales jeszcze to szczerze polecam.

Ostatnio skonczyla mi sie jednak i jakos mi sie nie chcialo isc do lekarza, no i pojawily si eprzy upalach nowe wypryski.. kupilem sobie jednak Sok z Aloesu (w aptekach ok
@AnonimoweMirkoWyznania:
kolezanka brala to przez jakis czas,miala bardzo duzy problem z tradzikiem na twarzy i ciele. Efekt taki, ze od paru lat ma z tym spokoj a jak ja poznalem to nigdy bym nie powiedzial jakies syfy miala. Naprawde dziala tylko sa skutki uboczne w czasie brania no i drogie #!$%@?
OP: @DarkSideOfTheForce: byłem raz na laserze generalnie lekarze wzbraniają się przed używaniem tego kiedy masz dużo stanów zapalnych i tyle. Laser nie leczy trądziku pospolitego według moich informacji, to pic na wodę (chyba, że chodzi ci o blizny i takie tematy). W trądziku różowatym natomiast się sprawdza dosyć dobrze.

@RóżowaProgramistka: jak już wyżej wspominałem mogłem stosować epiduo, isotrexin, zorac i inne miejscowe retinoidy po 5 razy dziennie bez żadnego
@AnonimoweMirkoWyznania: Hey, też przez kilkanaście lat walczyłem z okropnym tradzikeim. Odwiedzilem kilku dermatologów i smarowałem się chyba wszystkimi dostępnymi środkami i nic nie pomagało. W końcu trafilem na dobrego dermatologa, ktory zlecił mi wszystkie badania, zrobił konkretny wywiad i przekazał, że będzie trzeba spróbować kuracji Izotekiem. Leczenie rozpocząłem we wrześniu, bo trzeba unikać ostrego słońca i Izotek brałem, aż do kwietnia. Co miesiac miałem wizytę kontrolną i badania krwi. Obyło sie
@AnonimoweMirkoWyznania: ja brałam, co prawda miałam tylko taki trądzik grudkowy, ale uciążliwy bardzo, brałam ok. roku. Teraz, już prawie 2 lata po nie jest idealnie, ale mogę powiedzieć, że dobrze, jak używam epiduo na noc ze trzy razy w tygodniu to już w ogóle super, ale na lato przestałam, bo się boję przebarwień. W trakcie kuracji okropnie sucha skóra na całym ciele, sucho w nosie, ustach, oczach - ale to wszystko
Leczylem sie izotekiem ok. 7 lat temu. Od skończonej kuracji nie mam praktycznie żadnego problemu z trądzikiem (a miałem ogromny), skóra gładka, ewentualnie pojedyncze krostki. Więc lek działa ALE jest niebezpieczny. Strasznie obciąża organizm, co kilka tygodni trzeba było robić badania krwi (chodziło bodajże o watrobe), brak siły, apatycznosc, popękane i wysuszone usta, problem z koncentracją, brak siły (jeśli cwiczysz na siłowni to sobie możesz od razu odpuścić na czas kuracji). Sama
SzczęśliwyPrzegryw: W sierpniu kończę brać swoją dawkę.

Moje skutki uboczne:
-bole stawów (zbyt intensywny trening siłowy)
-wysniete i szybko męczące się oczy
-delikatna skóra twarzy,karku i dłoni
-ostatnio problemy z wypróżnianiem (coś jak hemoroidy)
-ogolnie szybko się mecze i potrzebuje więcej snu

Dawka ogólna to 140 mg na kg masy ciała.
Brałem pierw izotek a potem aknenormin.
Pi tym drugim mniej odczuwałem skutki uboczne.

To jest anonimowy komentarz.
Zaakceptował: Jarzyna
OP: @Vitru: mam taką nadzieje, choć niestety opowieści internetowe w tym względzie potrafią być dosyć przerażające.

@Jaboski: jak już mówiłem po tylu latach nic mi innego nie zostało, a ja sam nie mam już żadnego pomysłu. Cztery porady u czterech innych dermatologów i każdy z nich chciał zapisać izotek.

@Shagga: niestety na to wychodzi, że to jedyna droga.

To jest anonimowy komentarz.
Ten komentarz został dodany przez osobę
Brałam uzotek kilka lat temu przez rok. Pomagał w trakcie kuracji ale po jakimś czasie(dokładnie nie pamiętam po jakim) problem stopniowo Zaczął wracać. Większych skutków ubocznych nie miałam oprócz strasznie wysuszonej skóry :) spróbować możesz:)
@AnonimoweMirkoWyznania: Bralem pol roku czy ile tam to bylo. Od 10 lat mam spokoj i polecam kazdemu - dosc drogie bylo, suche, pekajace usta, suchosc w nosie, lekkie #!$%@? jesli chodzi o samopoczucie(moj kuzyn uskarzal sie na bole nerek czy to watroby - ja tego nie mialem), ale po 2 miesiacach tradzik znika jak reka odjal wiec powinienes miec totalnei w dupie efekty uboczne i zacisnac zeby co by nie bylo.
rozowa: Ja rozowy bralam :)
20 mg dziennie aknenorim (juz nie pamietam jak sie dokladnie nazywal, ale najtanszy byl- cos okolo 70 zl na miesiac).
Chyba przez 4 mies. Ladnie wszystko zeszło. Po kuracji jestem juz z 5 lat o ile nie wiecej :)

Kolega tez bral- 60 mg na dobę. Nie czuł się źle, jedynie miał mocną przesuszoną skórę.

Nie czytaj tych bzdur o efektach ubocznych ... większe będziesz miał