Wpis z mikrobloga

Czołem mireczki, mam pytanie. Czy wg was jestem spoko ziomeczkiem czy januszem szeryfem? Bo wydawało mi się, że robię dobrze, ale po reakcjach ludzi na drodze zaczynam w to wątpić.

Wczoraj jechałem S3 w stronę morza, jakaś stłuczka była przed Międzyrzeczem i zrobił się spory korek na kilka kilometrów. Na tym odcinku są 2 pasy w jedną stronę i dość szerokie pobocze. Jechałem prawym pasem i jak zauważyłem, że 2 samochody wyprzedziły mnie poboczem to zacząłem blokować ludzi, którzy wg mnie po cwaniacku starali się ominąć korek poboczem.

Reakcje ludzi wyprzedzających poboczem nie były najmilsze, wyzwiska, groźby, jeden nawet zaczął do mnie wysiadać, ale na szczęście minąłem zwężenie i mogłem szybko się oddalić od idioty. Co mnie bardzo zasmuciło to ogólne przyzwolenie reszty kierowców na takie zachowanie, wszyscy ich grzecznie wpuszczali jak zaczynałem blokować, zostawiali im miejsce odsuwając się od prawej krawędzi jezdni, i niemiłe spojrzenia ludzi normalnie stojących w korku.

Jaki jest was stosunek do wyprzedzania poboczem i blokowania ludzi tak wyprzedzających?

#samochody #pytanie #szeryfdrogowy #kulturajazdy #cwaniactwo
  • 13
@chlopiec_z_zapalkami: z jednej strony Cie rozumiem, mnie też takie coś irytuje, ale od tego jest policja a nie ty. Niestety trzeba zacisnąć zęby i trzymać kciuki że mieli naprawdę ważny powód żeby tak zrobić. Policja powinna upłynnić ruch robiąc z pobocza drugi pas i stosując jazdę na suwak na zwężeniu i nie byłoby problemu.
@BLKauto: Jeżeli uznasz dojazd nad morze na wakacje za ważny powód to pewnie mieli. Policja była zajęta ogarnianiem wypadku kilka km na przedzie. Jak mieliby upłynnić ruch poboczem? I były 2 pasy + pobocze i było właśnie zwężenie na 1 w miejscu wypadku i tam na jazdę na suwak omijali miejsce wypadku. Ten korek się posuwał do przodu, ale bardzo wolno. Więc to nie była sytuacja życia i śmierci. Właśnie przez
@chlopiec_z_zapalkami: Pas awaryjny na autostradach służy tylko do tego, żeby karetka/policja/straż pożarna mogła dojechać na miejsce wypadku możliwie jak najszybciej. Wyprzedzanie pasem awaryjnym powinno być karane mandatem równym 40% wartości PIT za zeszły rok. Cwaniactwo i debilizm by się skończyły w 3 minuty.

PS.
To w sumie śmieszne, że jak już dojdzie co do czego, to w Polsce większość ludzi przepuszcza pojazd uprzywilejowany zjeżdżając na pas awaryjny i puszczając koguta środkiem
@chlopiec_z_zapalkami: Bardziej oddające sytuację było by napisanie, że samochody stoją w korku na zepsutej sygnalizacji świetlnej, i pytanie czy w takiej sytuacji stojący jako pierwszy, może przy zachowaniu środków ostrożności które opisałeś, przejechać pomimo czerwonego światła