Wpis z mikrobloga

#webdev #ie8 #ie9 Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, poszukiwany emulator starszych wersji IE. Ten z Edge (czy jak się to coś nazywa) nie radzi sobie prawidłowo z emulacją niezgodności starszych IE ze standardami. IE Tester odpala interesujące mnie wersje, ale nie reagują one ani na adresy internetowe, ani na lokalne. Utilu też nie działa poprawnie. Rozszerzenia do Chrome kierują tylko na stronę robiącą zrzuty. IE tab do Firefoxa zawiesza się po wyświetleniu fragmentu strony. Jest jeszcze coś, co można sprawdzić i, co najważniejsze, móc modyfikować w tym czymś css na żywca i obejrzeć konsolę javascript?
  • 6
@januzi: nie wiem na ile to działa, ale jak się otworzy dev toolsy w IE to jest możliwość wybrania wersji, kwestia tylko jak dokładnie pokazuje. Choć prawdopodobnie działa to okej (jak wybiorę IE7 to wszystko się sypie xD) a wirtualne maszyny są dla osób na macu bądź linuxie.
@xcccx: No właśnie problem w tym, że nie pokazuje :( Strona do zrzutów ekranu pokazuje połowę strony pustą, klienci od 2 miesięcy ( ͡º ͜ʖ͡º) mi trują, a ie z dev toolsów pokazuje wszystko bez zbędnego marudzenia.
@januzi: znalazłem, że te portable IE6 i 8 (działały świetnie na 7, nie wiem jak na 10) były ze strony/firmy Spoon.net. Sporo wpisów widzę o nich, ale wszędzie brak linków i tylko ludzie płaczą, że ich już nie ma :(
@TwigTechnology: VMS wystarczy do tego co jest mi potrzebne ;) No i mam już mniej więcej przyczynę: Invalid procedure call or argument in css3-mediaqueries.js Ktoś wrzucił zrąbaną bibliotekę i dlatego strona nie wyświetla się prawidłowo.