Wpis z mikrobloga

@deyna: Nie zagłębiałem się nigdy w jeździectwo więc na ten temat się nie wypowiem. Ale reszta dyscyplin jednak wymaga siły i wytrzymałości. A w tym mamy przewagę.
@deyna: Ale wytrzymałość. Musisz trzymać napięty łuk na wyciągniętej ręce przez czas celowania. Na 100% kobiecie szybciej zacznie ręka drżeć niż mężczyźnie.
@deyna: Sądzę, że tylko w boksie i judo kobiety mogłyby być na poziomie mężczyzn.

A tak poważnie, przeglądając dyscypliny olimpijskie to nie widzę żadnych w których mogłyby rywalizować, poza tymi precyzyjnymi, łucznictwo, strzelectwo, ewentualnie golf, ale na nim się nie znam i być może siła też odgrywa rolę.
@deyna: Siła naciągu tak. Ale mam na myśli wytrzymałość drugiej ręki. Tej, która ten łuk trzyma i która celuje. Tutaj nastąpi zmęczenie materiału.
@AdamES: poczytałem o tym i jednym z argumentów za mężczyznami jest siła naciągu łuku jest większa, co powoduje, że strzała leci prosto i wiatr nie wpływa na nią tak bardzo.
@deyna: Zresztą jak sport z użyciem sprzętu to jeżeli ma być wspólna dyscyplina to dlaczego kobiety mają mieć handicap w postaci lżejszego sprzętu? Jeden wspólny regulamin dla obu płci :)

Jak pływanie to na basen tylko w kąpielówkach ( ͡ ͜ʖ ͡)