Wpis z mikrobloga

Właśnie otrzymałem swój profil psychologiczny i przerażony tym co tam przeczytałem i jak bardzo się z tym zgadzam (oraz tym, że się nudzę) postanowiłem uratować świat i zapracować na nagrodę Nobla.

1. Pasy bezpieczeństwa z materiału zachowującego się odwrotnie od cieczy nienewtonowskiej.

2. uniwersalna szczepionka w postaci markerów rozpoznających/oznaczających wirysu, które to markery w chwili aktywacji są łatwo wykrywalne przez leukocyty i niszczone wraz z wirusem/takie wirusy na wirusy/

Nie zagłębiam się w szczegóły, uruchomcie wyobraźnie, zrozumiecie. Wszelkie prawa są niezastrzeżone, jak ktoś chce to "produkować" i trzepać kasę - proszę bardzo, tylko wspomnijcie, że to ja wpadłem na te genialne pomysły :D

#tadam #nudzesieiwymyslamglupoty
  • 8
@Janodemon: cholera masz racje, miało być jak - a nie odwrotność, my geniusze w pędzie do nauki czasem zachowujemy się jak szaleńcy. Dziękuję za sprostowanie

@MistrzuYoda: oczywiście - w przypadku przyłożenia siły proporcjonalnie rozłożonej w czasie będą die rozciagać jak guma w majtkach, w przypadku gwałtownego skoku utrzymają swoją długość, dokładnie jak pasy bezwładnościowe, ale pomyśl o korzyściach.
@Jofiel: to też bez sensu bo ciecz nienewtonowska owszem scala się ale wcześniej zostaje rozdzielona, czyli tak pasy najpierw wypuściły by ofiarę z samochodu tak że ta wyleciała by przez szybę, a później spięły by się ponownie... Genialne :)
@MistrzuYoda: widzę, że brak wyobraźni ogranicza Cię, nie pozostawaj w krainie czystej fizyki, gdzie masz sztywne ramy tego co ustalono i jest "święte", a poza tym ciecz niutonowska jest tylko przykładem by łatwiej było sobie uzmysłowić jak to ma w przybliżeniu zachowywac się w praktyce.

Takie pasy w pierwszym momencie zamortyzowały by łagodnie impakt po czym zatrzymały by obiekt, zaś energia rozproszyła by się w samym pasie.
@Jofiel: no ale za pasy z materiału zachowującego się jak ciesz nienewtonowska nobla nie dostaniesz, dlatego że takie pasy zabijały by ludzi zamiast ich ratować gdyż właśnie nie byłyby wstanie wstrzymać obiektu. Możesz oczywiście pomyśleć o materiale podobnym ale który jednak nie zawiera powyższych ograniczeń co jednak będzie znacznie trudniejsze ;)
@MistrzuYoda: to dopiero koncepcja, ale liczę na Chińczyków, ze podłapią, skpiują, wymyślą itd. Czy 100, 200, 300 lat temu ktoś myślał o kewlarze? Zapewne tak. tylko jeszcze nie wiedział, że to kewlar i miał świadomość własnej niemocy w uzyskaniu tego materiału :D