Wpis z mikrobloga

@hydroprzestrzenny_uran: W takiej sytuacji nie, bo nie zmieniasz pasa ruchu, jadąc po tym łuku jedziesz de facto na wprost. Pozwoliłem sobie stworzyć mały rysunek, żeby wyjaśnic to raz na zawsze.
A - nie zmieniamy kierunku jazdy ani pasa ruchu, nie sygnalizujemy, jedziemy z pierwszeństwem
B - zmieniamy kierunek jazdy oraz pas ruchu, syganlizujemy, jedziemy z pierwszeństwem
Pobierz plosu - @hydroprzestrzenny_uran: W takiej sytuacji nie, bo nie zmieniasz pasa ruchu, ...
źródło: comment_Zcz8hEY1aqNL0WQp3R8pmSgbHZCB5oZV.jpg
@TheNaturator: Na screenie jest inny znak niż u mnie po prawej (nie ma drogi na wprost). W tym wypadku masz jeszcze podwójną ciągłą, jadąc wzdłuż niej nie zmieniasz kierunku jazdy ani pasa ruchu, więc zgodnie z prawem o ruchu drogowym nic nie sygnalizujesz.

Znaki pierwszeństwa przejazdu nie mają tu w sumie nic do rzeczy, można je pominąć w tych rozważaniach.
@jakacper:

5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.


Nie mam.