Wpis z mikrobloga

Kobieta matka dwójki dzieci skarży się w #tvpinfo że wyprawka szkolna w hust droga co roku i tak dalej.
Dziennikarz pokazuje co matka kupiła swoim dzieciom.
W tamtym roku kupiła jednemu dziecku plecak za 100zl i w tym roku też wydała stowe na plecak.
Ja #!$%@?. Pamietam że jak mi rodzice kupili tornister/plecak to starczył na min. 3 lata i kosztował w granicach 30-40zl.
100zl to moze rodzice wydali na przybory i inne akcesoria do szkoły + zeszyty, oczywiście wszystko bez ksiazek.

Czemu ludzie w tym kraju narzekają że nie mają pieniędzy, że bida itd. a #!$%@? najdroższe rzeczy kupuja, nie potrafią oszczędzać bo wydają pieniadze na niepotrzebne rzeczy itd?
Nie rozumiem tego.

#pytanie #pieniadze #szkola ##!$%@?
  • 14
@kopek: 1. Nie wiem, ile lat temu kończyłeś szkołę, ale w wyniku inflacji plecaki mogą być trochę droższe (co nie znaczy, że aż tak).
2. Niektórzy wychodzą z założenia, że jak kupią tnai plecak, to będzie wstyd przed znajomymi, a i dzieciaki będą cierpiały przez kolegów na smiewających się z niemodnego wyglądu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kopek: miałem 1 plecak na całe 8 lat podstawówki. Plecak po.... Siostrze. Oczywiści idziemy do przodu, świat się rozwija, generalnie bogacimy się ale skarżą się nie najbiedniejsi (oni mają często honor), a karyny.
@kopek: Czyli jak co roku to samo. Przychodzi koniec sierpnia i #!$%@? jakie to koszty wyprawka do szkoły. Sam ma dwójkę dzieci obecnie w wieku szkolnym i pamiętam jaka to była finansowa ulga jak poszły do szkoły, bo wreszcie nie trzeba było bulić co miesiąc 600zł za przedszkole. Jedna wyprawka i podręczniki we wrześniu i praktycznie koniec wydatków. Na przedszkole szła kupa kasy co miesiąc bo na państwowe przedszkole nie było
@Invalidus: i później wystawa plecaków w domu, ja #!$%@?
@zoombie: ja miałem w liceum piórnik i cały jego zestaw z podbazy jeszcze xd jedynie mazaki się wypisaly ale reszta została :-) .. też bylem oszczędny i czasami nawet jestem ale w tym roku coś mi to ciężko idzie :-P
@luc_paw: ja mam jeszcze plecak z gimbaazy kupiony 10lat temu, brałem go przez ostatnie 3 lata na rower i wycieczki
@kopek: no tak kasy nie mają, ale właśnie często przez to, że #!$%@?ą to, co mają na niepotrzebne rzeczy, ile osób pali papierosy wydając spokojnie po 300-500 zł miesięcznie i mówią, że coś, co jest podstawą jest za drogie. A plecak? Zarówno kiedyś jak i teraz można kupić jeden za 100 zł czy to adidas, czy no name czy jakaś inna firma produkująca dobre plecaki, który przetrwa spokojnie 3 lata.