Wpis z mikrobloga

Zamierzam iść w Back-end i teraz mam pytanie, czy Python jest wyborem, który ma przyszłość ? Chyba czytałem już setki takich pytań, więc uściślę. Najpierw zabrałem się ogólnie za Springa i Hibernate i pomijając to, że nie współpracowało i robiło problemy w każdym możliwym miejscu, to pisanie w tych technologiach było toporne. Uznałem, że nie warto się męczyć, więc wziąłem się za Pythona + Django i wszystko działało od razu tak, jak powinno i jeszcze pisanie sprawia mi przyjemność. Wracając do pytania. Czy powinienem pisać w Pythonie, który sprawia mi przyjemność, ale jest mało popularny na rynku, czy w innej technologii, w której znalezienie pracy nie będzie graniczyć z cudem ? Nie lubię php ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #webdev #python #java #naukaprogramowania
  • 23
  • Odpowiedz
@mmprogr:
Do backendu Python/Ruby/Java. Zakładajac, że PHP odrzucasz.

jest mało popularny na rynku

Jest kilka raz bardziej popularny jak Ruby :P

której znalezienie pracy nie będzie graniczyć z cudem

Jak będziesz dobry, to będziesz wybierać którą pracę chcesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: Też o tym byciu dobrym myślałem, ale czy nie działa to na zasadzie: Napisał to i to w Pythonie i użył tego frameworka, to bierzemy go od razu do firmy, bo jest dobry, ale musi zmienić technologię, na taką której my używamy, czyli w większości przypadków Java/C#/Php ?
  • Odpowiedz
@mmprogr:
Tak mniej więcej jest, Java/C# to jest język z oficjalnym supportem wielkiego korpo, podczas gdy tamte są językami tworzonymi przez społeczność. Dla korpo stabilność ma dużo większe znaczenie jak dla małych firm.

Pythonowcem nie jest jestem, ale Rubisiem tak. I tutaj problemem jest to, że mało firm szuka czystego backendu, większość szuka full stacka. Python ma trochę szersze zastosowania i też jest parę razy popularniejszy, ale czy nie ma podobnych
  • Odpowiedz
@gosolution: @Ragnarokk: Wolałbym zajmować się tylko czystym backendem, ale widzę, że w większości ofert dot. Pythona wymagany jest Python + Django/Flask/Pyramid + dodatkową zaletą jest html + css + js + reszta technologi frontu
  • Odpowiedz
@mmprogr:
Tak właśnie jest. Ja też jestem obecnie czystym backendowcem i trochę mi zajęło w tym roku znalezienie nowej pracy. Dałem radę, ale pewnie jakbym umiał front poszloby szybciej, zresztą w nowej będę już full stackiem.
  • Odpowiedz
@mmprogr: w Polsce się tak przyjeło. Są firmy, które patrzą tyko na backend ale z doświadczenia wiem, że jak masz skilla z frontu wygrywasz z tamtymi. Dużo firm szuka samodzielnych programistów takich Full Stack Developer. Dla nich jest to wygodne, ponieważ mogą coś zlecić od początku do końca jednej osobie.

Ja np pracuje jako Full Stack Developer w PHP + front i nie narzekam na zarobki + pracę. Do wykopowego poziomu
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gosolution
@Ragnarokk Gdybym chciał podszkolić się we froncie, to jest jakaś krótsza, nie koniecznie prostsza droga niż tutoriale dla osób , które pierwszy raz widzą html na oczy ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mmprogr: Pythona jest sporo na rynku pracy, ale jednak najłatwiej znaleźć robotę przy Java + Spring bo tego używają w korpo, korpo również płaci bardzo dobrze ale wiadomo że ma swoje - (czyt. #!$%@?ć trzeba)
  • Odpowiedz
@mmprogr: W Pythonie raczej robi się co najwyżej małe aplikacje webowe ponieważ im większy jest projekt tym ciężej go utrzymać (przez dynamiczne typowanie). Dlatego ograniczanie się do backendu nie ma większego sensu jeśli nikt robi takiego podziału.

Do typowej backendowej roboty to bardziej Java EE, czy inne języki na JVM np. Clojure albo Scala/Akka. W niektórych domenach np. telco popularne są jeszcze języki niskopoziomowe jak C.
  • Odpowiedz