Wpis z mikrobloga

Mirki pijcie ze mno kompot zdałem właśnie #prawojazdy na #motocykle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz czekam na dokumencik i kupujemy moto. Najpierw chciałbym kupić strój i kask, myślałem o kurtce i spodniach tekstylnych. Nie znam się za bardzo na tym i nie wiem czym się różni kurtka za 300zł od kurtki za 700zł więc proszę Was bardzo o pomoc. Czego szukamy?
- kask (czarny albo biały)
- kurtka + spodnie tekstylne (nieprzemakalne)
- buty (rozmiar 48+ :()

Jestem z #gdansk i myślałem o np. tym sklepie http://www.motonita.pl/

Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi
  • 28
  • Odpowiedz
@Fanfar: uwaliłbym od razu na ósemce bo instynktownie nogę wystawiłem podparłem się i już wiedziałem że wyjechałbym na linię (czyli od razu negatywny) więc zatrzymałem się przed linią i się spytałem czy mogę powtórzyć (masz 2 podejścia - chyba, że przejedziesz przez linię albo pukniesz w pachołek - wtedy od razu sajonara). Powtórzyłem, było dobrze, a potem powoli i z górki
  • Odpowiedz
@Fanfar: a na czym uwaliłeś? Chyba najgorsza ta ósemka i wolny slalom jak nie jesteś przyzwyczajony do balastowania ciałem, z gości z którymi stałem w wordzie w sumie nikt nie miał problemu z niczym innym (chociaż jeden nie zdał bo wjechał w pachołek przy szybkim slalomie, zdarza się :( ). No i fajnie jakbyś sobie wziąl godzinkę w innej szkole na innym motocyklu bo to fajne doświadczenie, taka wersja próbna tego
  • Odpowiedz
Ósemka i wolny nie sprawiają mi problemu. Za pierwszym 29km/h na szybkim (z tym mam największy problem w wordzie, w ośrodku 31-33). Za drugim na miescie podczas omijania wg. instruktora przekroczyłem oś jezdni a nie włączyłem kierunkowskazu. Moja wina. Niepotrzebnie się nakręcam i stresuję.
  • Odpowiedz
@MireczekMichal: @fotograf_warszawiak: Ja osobiście Rebelhorna nie polecę. Też skusiłem się na tanią kurtkę model Duster I bodajże, jakieś 300zł. Po roku wszystko zaczęło się pruć, zintegrowana membrana o dupę rozbić - w lecie się gotujesz a w deszczu i tak przepuszcza... Może nowe modele poprawili, ale osobiście wolałbym dołożyć i wziąć coś ze średniej półki np. Modeka albo poszukać używki.
Spodnie też miałem z Rebelhorna - to samo badziewie, krzywo
  • Odpowiedz