Wpis z mikrobloga

Mireczki, pytanie jest. Jak usunąć wszystkie pozostałości po sterownikach dedykowanych do karty graficznej (nvidia gtx 960M) w ubuntu? Może też ktoś wie która wersja sterowników powinna z tą kartą działać, a nie skutkować czarnym ekranem przy starcie jak dzieje się aktualnie (,)

#ubuntu #linux
  • 28
  • Odpowiedz
@aluskonik: Napisz nowy post na Wykopie, że nie wiesz jak wgrać 32 bitowe sterowniki do 64 bitowego systemu, przez co 32 bitowe apki nie chodzą. Ubuntu jak zwykle coś zrąbało ...
  • Odpowiedz
@fervi: Nvidia x settings, zakładka PRIME profile, więc zakładam że nvidia prime. W ogóle po tych zabawach wyżej mam teraz max rozdzielczość 640x na ileś tam na dedykowanej karcie ( ͡ ͜ʖ ͡).
  • Odpowiedz
@aluskonik: Nie wiem co powiedzieć, może zrób reinstall na Windowsa albo coś. Od biedy jak chcesz się troszkę przemęczyć to bumblebee jest ciekawy. W sensie na tyle, że zwykle korzystasz z Intela, ale możesz wpisując komendę "optirun" odpalić jako nvidia. (Lub dodać sobie do gier Steam tę komendę). Działa to prawie jak na Windowsie oprócz tego, że musisz wpisywać xd
  • Odpowiedz
@fervi: Licencję na windowsa już zamówiłem, problem w tym że chciałem mieć na obu systemach sprawne gpu bo nieraz przydaję się to i nie musiałbym się ciągle przelogowywać, a niestety ubuntu jest mi niezbędne. Chociaż coś wydaje mi się że odpalę to gówno na wirtualnej maszynie jak już dostane winde.
  • Odpowiedz