Wpis z mikrobloga

W jaki sposób debugujecie AJAX-owe zapytania? #jakzwierzeta za pomocę error.log() albo die(json_encode($data)), czy macie jakieś sprytniejsze sposoby? W jaki sposób wysyłacie requesty, Postmanem, czy klikacie w przeglądarce #jakzwierzeta?

Chodzi mi o sytuację gdy kodujecie jakiś backendowy resource, pod który wysyła zapytania front-end i potrzebujecie debugwać dane, które ten resource zwraca.

#webdev #programowanie #javascript #php
  • 9
@karer:

jak zwierzeta to dzialaja ludzie ktorzy nie potrafia uzywac network monitora


To akurat oczywiste. Bez tego narzędzia ani rusz. Ale to nie jest najwydajniejszy sposób debugowania. Chociaż ja tak właśnie robię - network monitor + die(json_encode($data)), ale wiem, że na pewno są wydajniejsze sposoby jak chociażby wspomniany przez @diwi xdebug

@diwi
możesz napisać coś więcej na ten temat? W jaki sposób masz skonfigurowany phpstorm + xdebug, że ułatwia ci
@rozdajozadarmo: Do debugowania frontendu Chrome ma wbudowany debugger. Stawiasz brejkpointy i jazda.

Do debugowania backendu (Pehapa) jest Xdebug i debugger w połączeniu z IDE (zarówno PhpStorm jak i NetBeans dają radę). Stawiasz brejkpointy i jazda.

@MacDada:

Do debugowania frontendu Chrome ma wbudowany debugger. Stawiasz brejkpointy i jazda.

Znam i szanuję.

Do debugowania backendu (Pehapa) jest Xdebug i debugger w połączeniu z IDE (zarówno PhpStorm jak i NetBeans dają radę). Stawiasz brejkpointy i jazda.


Nie używałem jeszcze xdbuga z phpstormem, ale najwyższy czas zacząć, bo właśnie czuję się jak podczłowiek :)
Nie siedzę zbyt w backendzie, ale raz na jakiś czas coś zakoduje w PHP więc wypda