Wpis z mikrobloga

Produktywne dni: 241/366.
Godzin dodatkowych: 32.5.

Jest koniec wakacji, więc wracam i ja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Prosiliście mnie o porady adekwatnie organizowania, więc proszę bardzo.
1. Kup kalendarz. Najlepiej sprawdzają się takie, które mają jedną kartkę na jeden dzień. Noś ze sobą wszędzie i zapisuj ważne rzeczy. Uwaga-przy jedzeniu śniadania nie przeglądamy mirko, tylko bierzemy kalendarz i długopis w dłoń (ewentualnie organizer w wersji elektronicznej). Wypisujemy wszystkie rzeczy, które musimy zrobić danego dnia i najważniejszy punkt-nie odkładamy ich na później.
2. No właśnie, nie odkładamy na później. Jeśli na zrobienie zadań domowych/dodatkowych rzeczy po pracy nie możesz zmusić się od razu-nie rób tego. Błędem jest tutaj planowanie czegoś na 16, a robienie o 18. Jeśli potrzebujesz wytchnienia-zaplanuj na 1-2 godziny później.
3.Planuj wszystko na jak najwcześniejsze godziny. Nie można czegoś robić ciagiem, bo po pewnym czasie zwariujesz. Zaplanujesz wcześniej-masz czas na przerwy-energia się uzupełnia. Najwygodniejsze są cykle 20-10-20-10. Ja robię 40-15-40-15.
4. Minimalizm. Posprzątaj biurko i zostaw tylko potrzebne rzeczy. Przynieś sobie wszystko w to miejsce żeby nie biegać. U mnie to są podręczniki i notatki z danego przedmiotu, szklanka, butelka wody i piórnik. Jeśli lubicie podjadać to wskazane są też owoce i warzywa. Co z czasem? Ustawcie zegarek z opcją budzika na widoku.
5. Nagradzaj się małymi rzeczami, układ nagrody jest bardzo pomocny.
6. Planuj sobie sen. Musisz wstać o 6? Nie lubisz wstawać i lubisz długo spać? Nie kładź się o 2 w nocy. Kładź się minimum 7,5 godziny wcześniej. Ubrania na następny dzień połóż na krześle, spakuj sobie rzeczy i zrób śniadanie. Przed snem otwieraj okno, nikt nie lubi budzić się w zatęchłym pomieszczeniu.
7. Problemy ze wstawaniem? Zmień budzik na miły dla ucha (włącz go 10-15 minut wcześniej), połóż telefon jak najdalej od łóżka i przy nim połóż coś co lubisz jeść (np.cukierek). Blisko łóżka ustaw też coś, co wydziela miły zapach (kwiaty, odświeżacz, możesz nawet obwiesić sobie łóżko choinkami Wunder Baum).

To bardzo proste do wprowadzenia w życiu zasady, może nawet głupie, ale baaaardzo pomagają w codziennych czynnościach.
W związku z tym, że duża ilość osób nie chciała dołączyć ze względu na czas, jaki trzeba było spędzić na rozwijaniu siebie, to zmieniamy tag. Aktualnym tagiem będzie połowa czasu, czyli #2godziny.
Nazwa tagu pochodzi od czasu poświęconego na samorozwój. Gdy tylko przekroczysz magiczne 2 godziny/dzień zaliczany jest on do produktywnych.

Jak się uczyć?
Nie wiesz o co chodzi? Tutaj masz wszystko wyjaśnione (gwoli ścisłości, książki rozrywkowe się nie liczą).
O organizowaniu czasu, bo kto czasu nie organizuje-ten trąba.
O rysunkach w notatkach.
Jak walczyć z prokrastynacją?

Mój tag z motywacją do nauki to #produktywnatwinkle
#motywacja #studbaza #licbaza #techbaza #gimbaza #samorozwoj
#produktywnatwinkle
Twinkle - Produktywne dni: 241/366.
Godzin dodatkowych: 32.5.

Jest koniec wakacji...

źródło: comment_USMoTnCO7GJAqNBjoOtc8DzPKJMky9fk.jpg

Pobierz
  • 31
@Twinkle: Tyle Twoich wpisów mam w zakładkach, a dalej kończy się jedynie na chęciach w poprawie #!$%@? systemu mojego życia. Miesiąc do rozpoczęcia semestru, zaraz stuknie kolejny rok żywotu, to trzeba się ogarnąć w końcu.
@Twinkle:

Uwaga-przy jedzeniu śniadania nie przeglądamy mirko, tylko bierzemy kalendarz i długopis w dłoń


Tutaj pozwolę sobie na pewną uwagę - oczywiście masz rację, że lepiej jakoś sensownie ten czas spożytkować, aczkolwiek znam lepszy sposób na jego wykorzystanie. Co więc robić podczas jedzenia?

Jeść. Tylko i wyłącznie skupiać się na tym.

Zjemy mniej i bardziej się tym nasycimy, co jest szczególnie ważne dla osób dbających o dietę. Ponadto skupianie się na
@Twinkle: warto przy planowaniu uwzględnić też czynniki (które występują w systemach operacyjnych, a te jak wiemy są mistrzami w zarzadzaniu czasem)
- czas przełączenia kontekstu, czyli ile czasu od "ok usiadłem do kodu" do "ok rozumiem co tu robię"
- dostępność zasobów, "nie pójde na siłkę o 4 rano"
- Uwzględnianie przerwań "Te Julek cho na piwo/ czy inne ważne sprawy"
- Są zadania "pilne" i "ważne"
- zadanie nie może