Wpis z mikrobloga

Aaaaa mirki, posrało mnie do reszty ;DDD

Zawsze uważałam, że płazy to podzwierzęta i są słabe i w ogóle nie ma co w nie inwestować. Ale dzisiaj kupiłam sobie ŻABĘ :DDD

Żabę, żabę rogatą, rogatkę. Jest prześliczna. Specjalnie na cześć wykopu nazwałam ją ŻABA PEPE. Mam nadzieję, że nie będzie smutna, a wręcz przeciwnie, będzie najszczęśliwszą żabką ewer. Na razie maluch ma ok 5 cm, jest wielkości... kapselka od wody mineralnej? W dorosłości będzie miała ok 12 cm i pół kilo, jako samica albo 8 cm i 200g jako samiec. A co to jest? Nie wiem ;D Kiedyś się dowiem, jak urośnie., za jakieś 6 miesięcy.

Jezu, pogrzało mnie;D Jak dalej będzie mi się tak mocno podobała, jak teraz, to w przyszłym tygodniu zamawiam drugą, albonosa ;D Jaaka ona prześliczna ;D Muszę przyznać, że przy podnoszeniu troszkę pękałam, że mnie ugryzie

O samej żabce - gryzą mocno ;D Mocno #!$%@?, serio ;D Ogólnie żywią się owadami, ale dorosła zaba może zjeść dorosłą mysz, więc nie szalałabym z paluchami. Ten malec jest przyzwyczajony do jedzenia osesków, więc właśnie tak będzie karmiony - jeden osesek na tydzień. Osesek prawie wielkości całej żabki O.O Nagram film z karmienia ;D

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

I FILMIK Z UNBOXINGU <-- dla wszystkich, którzy będą się czepiać angielskiego słowa - sorry, taki mamy klimat. Tak się opisuje na internetach, bo tak się wyszukuje najwięcej rzeczy. Nie będę opisywała tego po polsku, bo obrońcy języka na mnie krzyczo ;D

Facebook

#gadzibastion #plazy #zaba #zaby #terrarystyka troszkę #akwarystyka ;D #smiesznypiesek #zwierzaczki #szczecin #zabapepe #smutnazaba

Na spamlistę można zapisać się Tutaj
Khaleesi - Aaaaa mirki, posrało mnie do reszty ;DDD

Zawsze uważałam, że płazy to p...

źródło: comment_msaDbgKPwOW1VmgMFKD8oWJcLaTGDHhd.jpg

Pobierz
  • 54
@Khaleesi: Nie polecam karmienia rogatek tylko oseskami :P. Łatwo je otłuścić, o ile oseski są bardzo fajne, bo mają dużo wapnia i fosforu(w porównaniu do owadów) to dieta IMO powinna być bardziej urozmaicona. Dużo bezkręgowców, głównie karaczany i dżdżownice, a z kręgowców oprócz myszy jeszcze ryby(ale z flakami, np. akwariowe żyworódki, bez tych które zawierają dużo tiaminazy). Mimo, że w porównaniu do większości płazów rogatki akurat rzeczywiście żywią się w naturze