Wpis z mikrobloga

Walnąłem sobie wczoraj kilka piwek z ojcem, byłym żołnierzem #jwk #agat #grom #wojsko i troszku szczerze pogadaliśmy.
Chłop robił jakieś 20lat w woju, po odejściu na emeryturę od ponad 15lat udziela się w fundacjach pomagających byłym żołnierzom, prowadzi także szkolenia dla wojska i policji oraz audyty bezpieczeństwa.
Na litość boską jak #!$%@? mać Macierewicz może mówić o 25letnim Bartłomieju Misiewiczowi na apelu: "Chciałbym, by każdy oficer w Wojsku Polskim mógł poszczycić się takimi osiągnięciami"
To tak jakby minister obrony narodowej podszedł do każdego z 60tys żołnierzy którzy brali udział w misjach, dał im liścia i splunął w twarz.
Na miejscu tych generałów co stali obok to bym zrobił wtył zwrot i opuścił tą szopkę.
Kilku żołnierzy/weteranów zareagowało emocjonalnie. Odesłali swoje medale do ministerstwa.
Staremu było po prostu cholernie przykro, opowiadał mi historię swojej służby ze łzami w oczach.

W latach 80tych mundurowi dostali rozkaz aby "opanować strajkujących" (nazywajmy rzeczy po imieniu: pałować stoczniowców)
Ojciec aby uniknąć rozkazu (sam był z zachodniopomorskiego, co miałby kurde z braćmi walczyć?) postanowił wziąć ślub z moją mamą, jednocześnie otrzymał ustawowo kilka dni wolnych + przepustkę i nie uczestniczył w tej rzeźni (całkiem nieźle to przekombinował).
Po obaleniu komuny w ramach uznania w nowym systemie posypały mu się awanse, gdzieś tam mam jego focie z Leszke i Kwachem, ale to może kiedy indziej Wam opowiem, za to tera odkopałem starego slajda z prawilnym słowiańskim przykucem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.....k - Walnąłem sobie wczoraj kilka piwek z ojcem, byłym żołnierzem #jwk #agat #gr...

źródło: comment_fMv79KFqbY3Ao9HLAil94aG7lla27PSJ.jpg

Pobierz
  • 46
W dwa dni ślub zorganizował?

@bertexon: Pewnie chodzi o ślub z USC. Poza tym na jego miejscu gdybym widział co się święci(a przecież wszystko mogło się skończyć tym że weszli by ruscy) to też bym tak zrobił. Raz że będąc przy rodzinie byli by dzięki niemu bezpieczniejsi a dwa że przecież musiał sobie zdawać sprawę że wykonując rozkazy nie służy Polsce którą przysięgał bronić ale jej okupantowi.
@Przepiorek: Nie chcę obrażać Ci ojca i cokolwiek imputować, ale dla mnie "po obaleniu komuny w ramach uznania w nowym systemie posypały się awanse" to tak brzmi trochę naciąganie. Jak już trochę więcej wiemy o tej naszej historii "obalania komunistów", okrągłych stołach to prędzej uwierzyłbym, że przemalowani postkomuniści chcieli otaczać się nadal swoimi, a nie żadnymi bohaterami stojącymi po drugiej stronie barykady. Jednak jak wspomniałem bez urazy, luźna myśl. Mój 90