Wpis z mikrobloga

Mireczki dlaczego polscy kierowcy nie umieją ruszać gdy na skrzyzowaniu są światła? Zamiast wszyscy ruszyć równo gdy zapali się zielone to oni dopiero zaczynają szukać biegu gdy auto przed nimi ruszy. Szkoda ze nie uczą poprawnego ruszania na kursie bo to by znacznie usprawniło ruch.

#motoryzacja
  • 75
  • Odpowiedz
@tusk: a mnie strasznie denerwuje jazda za mistrzem prostej który zwalnia na zakrętach, jedziemy tak 140 więc już go nie wyprzedzam, bo np mam mniejszej mocy auto, ale kur wa zakręt hamulec zakręt hamulec, gdzie spokojnie da się jechać dużo szybciej -.-
  • Odpowiedz
@weglowy: @tusk: Prawie zawsze na światłach czekam z wrzuconym "luzem" i o ile przede mną nie ma jakiejś nowej audicy czy innego BWM, która mnie zwyczajnie zjada przyspieszeniem, to trzymam się pół metra za następnym autem, więc to nie kwestia biegów.
  • Odpowiedz
@LordLookas: Ja śmigam automatem na co dzień więc problem mnie nie dotyczy tak bardzo. Jak jadę manualem to wbijam dopiero jak widzę, że może być moja kolej. Nie czekam na biegu, ale na czerwono-żółtym najczęściej już ruszam :) Chyba, że nie jestem pierwszy, wtedy mam czas.
  • Odpowiedz
To dotyczy nie tylko ruszania spod świateł. Wymusi taki gamoń z podporządkowanej.. no juz trudno ale chociaż niech przyciśnie żeby jeszcze bardziej zycia nie utrudniać to ci sie taki tępak toczy 30kmh z rozdziawioną gębą i pocałuj go w dupe
  • Odpowiedz
Szkoda że tych sekundników wszędzie nie ma, bo jak ktoś nie zna kolejności zmian świateł na skrzyżowaniu to prędzej uśnie niż się doczeka na zielone z nogą na sprzęgle.


@jarpen1234: Wystarczy wziąć pod uwagę światła dla pieszych.
  • Odpowiedz
@tusk: mnie pierwszy instruktor uczyl, ze rusza sie dopiero, jak auto przede mna juz troche odjedzie..
Jak dla mnie to straszny idiotyzm. Ale ogolnie ten gosciu wiele blednych rzeczy mi wdrozyl, ktore potem musialam poprawiac z innym instruktorem ;/
Ale znajdzie sie kilku takich i juz masz grupe ludzi przez nich nauczona takiego bezsensownego zachowania...
  • Odpowiedz
Wystarczy wziąć pod uwagę światła dla pieszych.

@Tibiasz: I tak i nie, przy prostych skrzyżowaniach to się fajnie sprawdza, przy większych masz osobne cykle dla lewoskrętu, gdzie piesi mogą dostać czerwone, a Ty dalej czekasz pół minutki.
  • Odpowiedz
@tusk Po pierwsze - w każdym dużym mieście przy dużych skrzyżowaniach powinny być sekundniki. Po drugie - niektórzy kierowcy wrzucają bieg dopiero wtedy kiedy samochód przed zaczyna ruszać, znam takiego kierowcę, totalna porażka.
  • Odpowiedz
No jasne będę czytał w myślach jak szybko ruszyć, ruszanie synchroniczne wymyślił lol


@wczoraj: Ja #!$%@?.. patrzysz się na światło.. zapala się zielone ruszasz.. gdzie tu widzisz problem..
  • Odpowiedz
bo #!$%@? szukają biegów zamiast trzymac bieg wrzucony i noga na sprzegle

@weglowy: Sorry ale #!$%@?ą to jesteś Ty, skoro żeby sprawnie ruszyć musisz psuć samochód i nie czujesz się w nim swobodnie, że musisz się tak koncentrować, kurczliwe trzymać kierownicę, patrzec się na światła przez szybę nie mrugając i szybko zabrać jedną rękę z kierownicy aby otrzeć pot, mając przy tym wbity bieg i nogę w sprzęgle aby ruszyć wtedy
  • Odpowiedz
@tusk: a dlaczego twierdzisz, że właśnie polscy kierowcy nie potrafia jezdzic? W ilu krajach jezdziles? Jak dlugo? Czy wszedzie jest super i tylko u nas jest lipa? Ja nie raz jestem u naszych zachodnich sasiadow i duzej roznicy nie widze. Czasem jest dobrze, a czasem trafi sie muł co nie patrzy na sygnalizator - ale bie tylko w Polsce tak jest
  • Odpowiedz
@schumex: Ale ja w tym wpisie nie porównuję Polaków do innych kierowców, po prostu mieszkam w Polsce i tutaj widzę ten problem że ludzie za późno ruszają
  • Odpowiedz
@tusk: to ja wam powiem tak. Podczas pobytu w stanach kilka razy zdarzyło mi się jechać autem. Nie ma różnicy mimo tego, że same automaty i nawet biegów zmienić nie trzeba. Bylem zaskoczony bo myślałem, że ruch będzie plynniejszy
  • Odpowiedz