Wpis z mikrobloga

Niewiarygodne jest to, że nauka na 20 września 2016 roku nie potrafi wyjaśnić jak konkretnie powstało życie na Ziemi, w jaki sposób życie na Ziemi jest tak nieprawdopodobnie piękne i różnorodne, czym jest ludzka świadomość i w jaki sposób działa a jednocześnie wszyscy naukowcy wzbraniają się przed rozważaniem inteligentnego projektu BO NIE I TYLE xD Jaki sens z ewolucyjnego punktu widzenia mają te piękne kolory zwierząt, np. cętki, kropki i paski na futrach gepardów, lampartów, tygrysów? Jaki sens ma to, że pióra ptaków są we wszystkich dostępnych kolorach? Jak to możliwe by natura sama z siebie stworzyła tak cudowne mechanizmy rytuałów godowych różnych zwierząt? To nie ma żadnego sensu bo gdyby życie powstało samo z siebie to zwierzęta nie byłyby tak kolorowe, barwne i nie zachowywałyby się w ten sposób, a jedynie posiadały kolor dostosowany do otoczenia lub nijaki. Ludzki mózg jest potężniejszy niż najlepsze komputery stworzone przez naszą cywilizację, ale nie, oczywiście to o niczym nie świadczy, po prostu ot tak się złożyło, że najbardziej skomplikowany twór we wszechświecie znajduje się w czaszkach ludzi z planety Ziemia xD

Najlepsza jest ta pycha i buta naukowców, którzy szydzą z każdego kto podważa dogmaty a jednocześnie sami nie potrafią niczego udowodnić. Dobre jest to gdy komuś kto podważa teorię ewolucji podsuwają przykład z psami. No super, psy są różnorodne tylko problem jest taki, że nie ewoluowały same z siebie, bo zrobili to ludzie krzyżując ze sobą wilki i tworząc psiaki. Ale nie, to argument za NATURALNĄ ewolucją. xD Czy zaobserwowano kiedykolwiek aby DNA ewoluowało? Nie. Czy zaobserwowano kiedykolwiek aby gatunek ewoluował w drugi gatunek? Nie. Zaobserwowano jedynie mechanizmy ewolucyjne polegające na adaptacji stworzeń do danych warunków lub wytwarzaniu pewnych nowych właściwości, ale to wszystko dzieje się w mikroskali i można to podporządkować do kategorii 'mutacja', a nie 'ewolucja'. Gdy patrzę na życie na Ziemi to dla mnie oczywistym jest, że to wszystko zostało w naukowy sposób stworzone i adaptowane do środowiska. Ewolucjoniści podnoszą raban, że 'PATRZ ILE JEST DOWODÓW' i pokazują psy, długą szyję u żyrafy, skamieliny wymarłych gatunków i mutacje w mikroskali, nie potrafiąc pojąć, że życie samo z siebie nie ewoluuje, a jest ewolucją technik stwarzania kolejnych gatunków.
#nauka #biologia #przyroda #ciekawostki #oswiadczenie #fizyka #zwierzeta #liganauki
  • 84
@cwiercwieku: Kolejny przykład ograniczenia umysłowego to właśnie to co napisałeś - nie napisałem NIGDZIE o jakiejkolwiek religii ani katolicyzmie a Ty oczywiście każdą krytykę wrzucasz do szuflady pt. 'religia'. xD Jakże typowe dla ewolucjonistów i oświeconych ateistów. Nie jestem wierzący.
@Majk_: Nigdzie nie napisałem, że jest z tym równoznaczna. Pokazałem jedynie mechanizm naukowców pt. 'nie wiem jak to się stało, ale Twoja teoria jest żałosna i ją wykluczam'. Podaj dowody na ewolucję a nie mutację, panie Majk.
w jaki sposób życie na Ziemi jest tak nieprawdopodobnie piękne i różnorodne


@Sztenberger: teoria ewolucji wyjaśnia to z ogromną precyzją

nie potrafi wyjaśnić jak konkretnie powstało życie na Ziemi


Bardzo konkretnie nie, ale są hipotezy opisujące możliwe scenariusze.

Jaki sens z ewolucyjnego punktu widzenia mają te piękne kolory zwierząt, np. cętki, kropki i paski na futrach gepardów, lampartów, tygrysów? Jaki sens ma to, że pióra ptaków są we wszystkich dostępnych kolorach?
Pobierz smyl - > w jaki sposób życie na Ziemi jest tak nieprawdopodobnie piękne i różnorodne
...
źródło: comment_EtowqXtx642XRJgGsI1HXtZpQROmDt2x.jpg
Niewiarygodne jest to (...)


@Sztenberger: Niewiarygodne, bo? Bo jesteś niedouczony i nie wiesz dlaczego to nie jest łatwe?

Jaki sens ma to, że pióra ptaków są we wszystkich dostępnych kolorach? Jak to możliwe by natura sama z siebie stworzyła tak cudowne mechanizmy rytuałów godowych różnych zwierząt? To nie ma żadnego sensu bo gdyby życie powstało samo z siebie to zwierzęta nie byłyby tak kolorowe, barwne i nie zachowywałyby się w ten
@smyl: Bardzo lubię Twoje wpisy, szanuję Cię za naukowe podejście do wszystkich kwestii, ale właśnie tu się pojawia problem, że Ty mi nie pokazujesz dowodów na teorię ewolucji a jedynie poszlaki wskazujące na to, że życie było tworzone po kolei, od bakterii, wirusów, mikroorganizmów, jednokomórkowców, przez organizmy bardziej skomplikowane, płazy, gady, ssaki etc. Pytanie jakie powinieneś sobie zadać jest następujące - dlaczego z góry odrzucasz teorię inteligentnego projektu przypisując jej działania
@amator_kwasnych_zelek: Widać, że nie zrozumiałeś wpisu. Właśnie chętnie poznam odpowiedzi na pytania które zadałem, ale problem tkwi w tym, że ich nie udzieliłeś. Myślisz, że ja nie czytałem wszystkich książek Dawkinsa i nie jestem zaznajomiony z teorią ewolucji? Oczywiście, że jestem. Po prostu są rzeczy, których ta teoria nie potrafi racjonalnie wyjaśnić i byłoby dobrze gdyby naukowcy sami potrafili się do tego przyznać, a nie brnąć w zaparte, że 'wszystko jest
@Sztenberger: czy dobrze rozumiem, że twierdzisz, że ciąg ewolucyjny jest złudzeniem, gdyż Bóg tworzył życie po kolei i uczył się na podstawie swoich wcześniejszych wynalazków, dzięki czemu każdy kolejny Jego twór jest nieco lepszy? Przedstawiasz ideę leniwego Boga, kiepskiego inżyniera, który zamiast stworzyć nowy gatunek od zera woli lekko przerobić już istniejący?

Myk myk myk gatunek na szybkości i fajrant?
@AAA90: @AAA90: Nie wierzę w boga, nie jestem wierzący, słyszałem o tej koncepcji, która nie ma nic wspólnegoz moimi rozważaniami. To, że czegoś nie wiemy dowodzi, że nie można przyjmować ze 100% pewnością teorii, w której są dziury. Nie na tym polega nauka.
@smyl: Richard Dawkins: "It could be that at some earlier time, somewhere in the universe, a civilization evolved, probably by some kind of Darwinian means, probably to a very high level of technology, and designed a form of life that they seeded onto perhaps this planet. Now that is a possibility, and an intriguing possibility. And I suppose it’s possible that you might find evidence for that if you look at
@Sztenberger: Kolego, nauka polega na konfirmacji konkretnych założeń. Jeśli czegoś nie możemy konfirmować, założenie jest nieweryfikowalne, to już nie jest nauką. Jeżeli czegoś nie wiemy, nie możemy stwierdzać "to zrobił byt X", bo prowadzi to do idiotycznych wniosków. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego, bo cała historia nauki, sprzed XVIII wieku pokazuje jak wyglądało rozumowanie ludzi. Jeszcze Newton twierdził, że wszechświat się nie zapada, bo bozia poustawiała ciała niebieskie w odpowiednich odstępach.
Widać, że nie zrozumiałeś wpisu. Właśnie chętnie poznam odpowiedzi na pytania które zadałem, ale problem tkwi w tym, że ich nie udzieliłeś.


@Sztenberger: To Ty nie zrozumiałeś. Podawanie kolejnych przykładów co jest niewyjasnione (a właściwie rzekomo niewyjaśnione, bo na ogół umiejętność czytania i posiadanie dostępu do internetu pozwala poznać odpowiedzi) TO NIE JEST dyskusja nad tym, czy teoria ewolucji to prawda. Bo można się tak bawić w nieskończoność i pytać a