Wpis z mikrobloga

Niewiarygodne jest to, że nauka na 20 września 2016 roku nie potrafi wyjaśnić jak konkretnie powstało życie na Ziemi, w jaki sposób życie na Ziemi jest tak nieprawdopodobnie piękne i różnorodne, czym jest ludzka świadomość i w jaki sposób działa a jednocześnie wszyscy naukowcy wzbraniają się przed rozważaniem inteligentnego projektu BO NIE I TYLE xD Jaki sens z ewolucyjnego punktu widzenia mają te piękne kolory zwierząt, np. cętki, kropki i paski na futrach gepardów, lampartów, tygrysów? Jaki sens ma to, że pióra ptaków są we wszystkich dostępnych kolorach? Jak to możliwe by natura sama z siebie stworzyła tak cudowne mechanizmy rytuałów godowych różnych zwierząt? To nie ma żadnego sensu bo gdyby życie powstało samo z siebie to zwierzęta nie byłyby tak kolorowe, barwne i nie zachowywałyby się w ten sposób, a jedynie posiadały kolor dostosowany do otoczenia lub nijaki. Ludzki mózg jest potężniejszy niż najlepsze komputery stworzone przez naszą cywilizację, ale nie, oczywiście to o niczym nie świadczy, po prostu ot tak się złożyło, że najbardziej skomplikowany twór we wszechświecie znajduje się w czaszkach ludzi z planety Ziemia xD

Najlepsza jest ta pycha i buta naukowców, którzy szydzą z każdego kto podważa dogmaty a jednocześnie sami nie potrafią niczego udowodnić. Dobre jest to gdy komuś kto podważa teorię ewolucji podsuwają przykład z psami. No super, psy są różnorodne tylko problem jest taki, że nie ewoluowały same z siebie, bo zrobili to ludzie krzyżując ze sobą wilki i tworząc psiaki. Ale nie, to argument za NATURALNĄ ewolucją. xD Czy zaobserwowano kiedykolwiek aby DNA ewoluowało? Nie. Czy zaobserwowano kiedykolwiek aby gatunek ewoluował w drugi gatunek? Nie. Zaobserwowano jedynie mechanizmy ewolucyjne polegające na adaptacji stworzeń do danych warunków lub wytwarzaniu pewnych nowych właściwości, ale to wszystko dzieje się w mikroskali i można to podporządkować do kategorii 'mutacja', a nie 'ewolucja'. Gdy patrzę na życie na Ziemi to dla mnie oczywistym jest, że to wszystko zostało w naukowy sposób stworzone i adaptowane do środowiska. Ewolucjoniści podnoszą raban, że 'PATRZ ILE JEST DOWODÓW' i pokazują psy, długą szyję u żyrafy, skamieliny wymarłych gatunków i mutacje w mikroskali, nie potrafiąc pojąć, że życie samo z siebie nie ewoluuje, a jest ewolucją technik stwarzania kolejnych gatunków.
#nauka #biologia #przyroda #ciekawostki #oswiadczenie #fizyka #zwierzeta #liganauki
  • 84
  • Odpowiedz
@Sztenberger: Ale to przynajmniej nazwij tę drogę uczciwie, drogą nienaukową. Łamiesz brzytwę Ockhama, wprowadzasz do rozumowania nowy byt, bo czegoś nie rozumiesz. Twoje prawo, ale to nie jest nauka. A ze swojej strony, już Ci podałem przykład jak takie rozumowanie się kończy. Do tej pory za każdym razem, każde zjawisko dawało się w końcu wytłumaczyć w sposób laicki - Ty stwierdzasz, "no ale tym razem, to już bez inteligentnego projektanta na
  • Odpowiedz
It could be that at some earlier time, somewhere in the universe, a civilization evolved, probably by some kind of Darwinian means, probably to a very high level of technology, and designed a form of life that they seeded onto perhaps this planet. Now that is a possibility, and an intriguing possibility. And I suppose it’s possible that you might find evidence for that if you look at the details of biochemistry,
  • Odpowiedz
@Sztenberger: Podważanie teorii ewolucji twierdzeniem, że ewolucja jest złudzeniem, bo może ktoś stwarzał gatunki po kolei, jest tożsame z podważaniem teorii grawitacji: może ktoś niewidzialny przenosi jabłka tak, że wydaje nam się, że to grawitacja? Oczywiście nie da się obalić tezy, że cały świat został stworzony minutę temu w obecnym stanie, wraz ze wszystkimi fałszywymi wspomnieniami z czasu, w którym świat nie istniał. Co więcej, można z pewnością policzyć prawdopodobieństwo takiego
  • Odpowiedz
@Sztenberger
Fakt, że Ty nie znasz na nie odpowiedzi, nie znaczy że tak jest w przypadku " nauki".

Odpowiedzi na większość z twoich pytań można znaleźć w każdym nowszym podręczniku do biologii.
  • Odpowiedz
Jaki sens z ewolucyjnego punktu widzenia mają te piękne kolory zwierząt, np. cętki, kropki i paski na futrach gepardów, lampartów, tygrysów?


@Sztenberger: można wyróżnić dwie główne przyczyny:
- kamuflaż
- podryw
W przypadku pierwszego wpisujesz w google grafika nazwę zwierzaka i hasło "camouflage". Pierwszy z wyników dla "tiger camouflage": http://ngm.nationalgeographic.com/wallpaper/img/2010/08/aug10wallpaper-11_1600.jpg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Drugie niekoniecznie ma proste wyjaśnienie i to zależy od zwierzęcego poczucia estetyki. Popatrz
  • Odpowiedz
@Sztenberger:
Rok 2016, era filogenetyki molekularnej, a po świecie ciągle wędruje mnóstwo dowcipnisiów twierdzących, że nie ma dowodów na ewolucję.
I oczywiście nie może zabraknąć szumnego zastrzeżenia:

Myślisz, że ja nie czytałem wszystkich książek Dawkinsa i nie jestem zaznajomiony z teorią ewolucji? Oczywiście, że jestem.

Standard. Ale wystarczy tylko, że nasz oczytany ewolucjonista się odezwie i już jest jasne, że on wcale nie krytykuje teorii ewolucji, a swoje własne wyobrażenie na
  • Odpowiedz
- podryw


@Sztenberger: @tyrald: dobór płciowy jest jednym z fascynujących aspektów ewolucji i świetnie opisuje to, co OPowi wydaje się niedorzeczne: "pióra ptaków są we wszystkich dostępnych kolorach" i "tak cudowne mechanizmy rytuałów godowych różnych zwierząt".

Teoria Ronalda Fishera, opisana przez Dawkinsa:

Females who prefer long tailed males tend to have mothers that chose long-tailed fathers. As a result, they carry both sets of genes in their bodies. That is,
smyl - > - podryw

@Sztenberger: @tyrald: dobór płciowy jest jednym z fascynujących...
  • Odpowiedz
@smyl: Tu nie chodzi o sam troll ale o marnowanie czasu we wszystkich wymiarach, nad czymś co jest oczywiste. A jeśli coś jest nieoczywiste to się nad tym pracuje aby to udowodnić, a nie wychodzi z założenia "moja racja jest mojsza niż twojsza"

  • Odpowiedz
Jaki sens z ewolucyjnego punktu widzenia mają te piękne kolory zwierząt, np. cętki, kropki i paski na futrach gepardów, lampartów, tygrysów?


@Sztenberger: Nie wiem, może #!$%@? kamuflaż? XD Te piękne kolory to właściwie tylko sposób w jaki odbierasz i analizujesz wąski zakres odbitego promieniowania elektromagnetycznego, w rzeczywistości nie istnieją.

Jaki sens ma to, że pióra ptaków są we wszystkich dostępnych kolorach?

Godowy.

Ludzki mózg jest potężniejszy niż najlepsze komputery stworzone przez
  • Odpowiedz
@smyl: Chciałbym żebyś napisał wprost: "Wykluczam możliwość, że życie na Ziemi stworzyły inteligentne istoty pozaziemskie które przybyły tu i za pomocą inżynierii genetycznej tworzyły stopniowo życie od prostych organizmów po coraz bardziej skomplikowane". Zrobisz to? Richard Dawkins tego nie zrobił i uważa, że to jest PRAWDOPODOBNE rozwiązanie. Czy jesteś doktrynerem? Mam nadzieję, że nie i przyznasz, że taka naukowa teoria jest bardzo prawdopodobna. Czy zaprzecza teorii ewolucji? Poniekąd tak, poniekąd nie,
  • Odpowiedz