Wpis z mikrobloga

Ludzie, prosze o porade hydrauliczna...

Otoz wczoraj moj synek (Bobek ma ledwo ponad rok) zdjal z sedesu taki zestaw plastikowy na kostki toaletowe i wrzucil do kibla. Ja niechcaco to spuscilem. To taki specyficzny zestaw, bo tam wchodzi kolo 6 kulek toaletowych, dosc dlugie to to. I on to wrzucil do srodka i sie spuscilo. Tzn. ja to spuscilem.

Pierwsza kupa + papier zablokowaly kibel na amen. W ruch poszla powazna sprezyna do udrazniania kanalizacji i odetkalem bez problemu. Woda schodzi elegancko, #!$%@? wrecz. Ale nie rozwiazalo to glownego problemu - ten element plastikowy na kostki tam gdzies jest, tkwi po drodze. Bo jak pojdzie kupa, to troche wolniej splywa (w zaleznosci od kupy oczywiscie), ale w koncu daje rade. Ale jak pojdzie papier po kupie, to kaplica i zablokowane na amen i znow sprezyna w ruch.

Mieszalem sprezyna dlugo i zawziecie, nie moge tego w zadna strone przepchnac, nawet nie wiem, gdzie to jest zablokowane.

Teraz tak:

Dorazne rozwiazania:

1) Kupe robimy a dupe myjemy w wannie,
2) Zmieniamy diete tak, zeby utrzymywac dupe w stanie permanentnej sraczki,
3) Przy naprawde twardej kupie "dzielimy" ja zwieraczem na mniejsze czesci,

Koniec zartow:

Rozwiazanie dlugoterminowe - usunac konstrukcje na kostki:

1) Wybrac najwieksze haczyki z zestawu wedkarskiego,
2) Grube zylki,
3) Zrobic mega zestaw na rekina,
4) Wpuszczac to w kibel w naddziei, ze zlapie,

Jakies lepsze pomysly ktos ma? Nie znam sie na tym w ogole a rozbierac calego kibla nie umiem/nie moge etc.

Wolam #hydraulika #budownictwo #dom #domy #kiciochpyta #toaleta i troche #wedkarstwo
maybe - Ludzie, prosze o porade hydrauliczna...

Otoz wczoraj moj synek (Bobek ma l...

źródło: comment_uUt3BeeGiRi9N927NfExaxZob8rCkNR4.jpg

Pobierz
  • 138
  • Odpowiedz
@maybe: dom czy mieszkanie? Jeśli mieszkanie - odkręć sracz, sprężynę bezpośrednio do odpływu, wypchniesz do pionu kanalizacyjnego i po sprawie. On zawsze jest szerszy niż końcówki w mieszkaniu. Jeśli dom - ja bym zamówił firmę, która to przepchnie do ścieków/szamba.
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: Mieszkanie w bloku, najwyzsze pietro. Balem sie tego odkrecania kibla, dlatego poki co szukam innych sposobow. Jesli nie znajde, bede musial chyba odkrecac...
  • Odpowiedz
@maybe: Nie ma się czego bać. Zakręcasz wodę na zaworze przed spłuczką, opróżniasz zbiornik wody i odkręcasz. Trochę się możesz przy tym pobrudzić, ale generalnie będzie śmierdziało. Poza tym - prosta robota.

Tylko kup sylikon, bo często jest muszla zasylikonowana, żeby ładnie wyglądało przy podłodze ;)
  • Odpowiedz
@maybe: miałem kiedyś taki sam problem. Różnymi drutami atakowałem i w końcu się zaczepiło i wyszło. Sama sprężyna nic nie dawała. Taki drut jak stare wieszaki zagiąć na końcu i tam trza grzebać. Możesz użyć kotwicy na ryby na sznurku i w razie blokady odcinać sznurek. A jak nie to zdemontować kibel bo to jest w środku jak są załamania. Same rury w bloku połknęłyby to bez problemu.
sicknature - @maybe: miałem kiedyś taki sam problem. Różnymi drutami atakowałem i w k...

źródło: comment_JVDDwn320HWqBvrQCbHs2WNHvjcQ5Jxz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@maybe: Mirku miałem tak podobnie to zrobiłem tak że odkręciłem całą muszlę i na szczęście na zgięciu w muszli to było. U Ciebie może też tak niedaleko jest.
  • Odpowiedz
  • 22
@maybe stanelo w syfonie w kiblu, odlacz od kanalizacji i wyciągnij od tyłu, robota na 30 min a napisałeś w poście tragedię Szekspira ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz