Wpis z mikrobloga

Ludzie, prosze o porade hydrauliczna...

Otoz wczoraj moj synek (Bobek ma ledwo ponad rok) zdjal z sedesu taki zestaw plastikowy na kostki toaletowe i wrzucil do kibla. Ja niechcaco to spuscilem. To taki specyficzny zestaw, bo tam wchodzi kolo 6 kulek toaletowych, dosc dlugie to to. I on to wrzucil do srodka i sie spuscilo. Tzn. ja to spuscilem.

Pierwsza kupa + papier zablokowaly kibel na amen. W ruch poszla powazna sprezyna do udrazniania kanalizacji i odetkalem bez problemu. Woda schodzi elegancko, #!$%@? wrecz. Ale nie rozwiazalo to glownego problemu - ten element plastikowy na kostki tam gdzies jest, tkwi po drodze. Bo jak pojdzie kupa, to troche wolniej splywa (w zaleznosci od kupy oczywiscie), ale w koncu daje rade. Ale jak pojdzie papier po kupie, to kaplica i zablokowane na amen i znow sprezyna w ruch.

Mieszalem sprezyna dlugo i zawziecie, nie moge tego w zadna strone przepchnac, nawet nie wiem, gdzie to jest zablokowane.

Teraz tak:

Dorazne rozwiazania:

1) Kupe robimy a dupe myjemy w wannie,
2) Zmieniamy diete tak, zeby utrzymywac dupe w stanie permanentnej sraczki,
3) Przy naprawde twardej kupie "dzielimy" ja zwieraczem na mniejsze czesci,

Koniec zartow:

Rozwiazanie dlugoterminowe - usunac konstrukcje na kostki:

1) Wybrac najwieksze haczyki z zestawu wedkarskiego,
2) Grube zylki,
3) Zrobic mega zestaw na rekina,
4) Wpuszczac to w kibel w naddziei, ze zlapie,

Jakies lepsze pomysly ktos ma? Nie znam sie na tym w ogole a rozbierac calego kibla nie umiem/nie moge etc.

Wolam #hydraulika #budownictwo #dom #domy #kiciochpyta #toaleta i troche #wedkarstwo
maybe - Ludzie, prosze o porade hydrauliczna...

Otoz wczoraj moj synek (Bobek ma l...

źródło: comment_uUt3BeeGiRi9N927NfExaxZob8rCkNR4.jpg

Pobierz
  • 138
  • Odpowiedz
@sicknature: za ta cenę kupiłem 7m endoskop. Miałem podobny problem tylko ze w umywalce. Na odległości 3 m znalazłem zakrętkę od pasty do zębów i jakimś cudem udało mi sie ja wyciągnąć na zewnątrz ( na końcu kamerki był mały haczyk)
  • Odpowiedz
@maybe: Pomysł z wędkarstwem bardzo dobry tylko pamiętaj żeby na haczyk nabić trochę kupy, plastiki biorą na kupę, każdy szanujący się wędkarz to wie.
  • Odpowiedz
@maybe: Raz tak mieliśmy na obozie, jak ktoś się wysrał to robiło się dosyć ładne brązowe jezioro w muszli, nawet przepychacz nam zostawili na kilka dni, aż złota rączka nie przyszła, moja rada jest taka bierzesz drut, robisz na końcu haczyk i poluj na tego suma #!$%@?.
  • Odpowiedz
@maybe: hydraulik z 50zł weźmie, weźmie więcej jak kibel będzie brudny. Miałem tak dwa razy, po drugim razie nauczyłem się odkrecać kibel...
  • Odpowiedz
  • 363
@Stanley_K: Wsadzilem reke w worek na smieci i wlozylem do muszli po pache. Plastiku nie wyczulem a reka mokra i tak... Najgorzej ze fale wywolalem i mnie bryza lekko po policzku musnela :-(
  • Odpowiedz
@maybe: raz jak się nadupcyłem strasznie spuściłem całą rolkę papieru w kiblu, woda schodziła mega wolno, o sraniu nie było mowy. Krety żadne nie pomagały.

Najlepszym sposobem jak coś Ci utknie w kiblu jest odkręcić sedes od podłogi, wysunąć z rury (nie powinno się nic lać bo jest tam syfon, ewentualnie wybrać trochę wody żeby poziom był niżej niż tylni wylot sedesu) i wyjąć co Ci tam wpadło od tyłu ;)
  • Odpowiedz
Dorazne rozwiazania:


1) Kupe robimy a dupe myjemy w wannie, 2) Zmieniamy diete tak, zeby utrzymywac dupe w stanie permanentnej sraczki,

3) Przy naprawde twardej kupie "dzielimy" ja zwieraczem na mniejsze czesci,


@maybe: Tyś wygrał na dziś ( )

A tak serio: jak nie dasz rady wyciągnąć z załamań metodą "na wędkarza", to może jakaś chemia by rozpuściła plastik? Nie wiem jak reagują Krety i inne
  • Odpowiedz
@maybe: miałem podobny problem tylko wrzucił to kolega 25 lat, a nie gówniak xD
duża szansa, że zablokowało się na tym takim kolanku od w sraczu, jak go zdejmiesz z rury to powinieneś to jakimś drutem wytargać. Chyba, że masz sracz wiszący to nie wiem :D
  • Odpowiedz