Wpis z mikrobloga

@Trz3_paczka: ~~250 koła brutto PLN jako tester? "#!$%@? nie sądzę" cytując klasyka. I nie "u was", tylko dostałem propozcyję i pytam.

@Agakra9: @wczoraj: skoro "no tak średnio" i "da się żyć", to ile byście widzieli na podobnej pozycji?
I co w ogole znaczy da się zyć? Będę jechać na śmiecio-żarciu z Lidla, czy jak?
  • Odpowiedz
@mynameis60: Oprócz tego dochodzi jakis 15% bonus podobno, co niby stutkuje w finale ok. ~41k netto rocznie (nie wiem na jakiej zasadzie to działa:P). Wiesz coś może o kosztach życia w tamtym rejonie?
  • Odpowiedz
@natjes: Studio flat - £650-1000 (nie podałeś lokalizacji). Jedzenie licz PL x1.6. Samochód ok. £100-150 miesięcznie za ubezpieczenie jak bez zniżek. Zostaje na życie ok. £1900.

Zarabiając £1200 jesteś w stanie oszczędzić 500 miesięczne jak przyjechałeś zarobić. Tobie zostaje 1900 i masz już opłacone mieszkanie. Sam sobie odpowiedz na jakim poziomie jesteś w stanie żyć.
  • Odpowiedz
@natjes: tak jak wyżej cumpel napisał, wszystko zależy od tego jak chcesz żyć mi nie wystarczy komu innemu będzie za dużo w Tobie w sam raz, ile wydajesz na komfortowe życie w polsce?
  • Odpowiedz
@natjes: Dalej licząc jak chcesz być wygodny. Obiad na mieście - £4-15 dziennie. Dwie kanapki/sałatki £2.5-4 na posiłek. Licząc, że kupujesz tylko gotowe po najwyższej cenie to masz 30x15 + 60x4 = £690... Dalej zostaje Ci £1200 ;-). To w sumie co miesiąc możesz na miesiąc na Kretę lecieć ;).

Ile wydajesz na życie w PL i jest to dla Ciebie dużo czy mało?
  • Odpowiedz
@mynameis60: Lokalizacja mieszkania pewnie w tym samym rejonie co praca, nie widzę powodu żeby brać mieszkanie gdzieś daleko i dojeżdzać, tymbardziej że na początku pewnie będę bez samochodu:P

le wydajesz na komfortowe życie w polsce?

@wczoraj: W Polsce budżet jest dwuosobowy, ale jeżeli wziąć połowę wszystkich wydatków (mieszkanie, rachunki, zarcie) to myślę, że tak 1500/mc

To w sumie co miesiąc możesz na miesiąc na Kretę lecieć ;)

@mynameis60: Brzmi
  • Odpowiedz
@natjes: Cambridge nie jest najtańsze, ale jak na te zarobki będziesz mógł żyć na naprawdę wg. mnie fajnym poziomie. Nawet codziennie jedząc na mieście to i tak ta Kreta jak najbardziej byłaby możliwa ;-)
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?, ludzie na mirku zarabiaja po 20k, czasem wiecej a ponad 30 to juz rzadkosc, a jak gosc pyta czy 50k to wystarczajaco to po zastanowieniu odpowiadaja mu ze "da sie zyc" xD
  • Odpowiedz