Wpis z mikrobloga

@Regru: Zazdro, też bym sobie postudiował w Turku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli chodzi o rzeczy które warto zobaczyć w Finlandii to jak dla mnie wszystko warto zobaczyć w Finlandii. Ale ja jestem trochę dziwny.
Natomiast w kwestii Tampere - ja to miasto uwielbiam za całokształt. Dużo frajdy sprawiało mi zwyczajne chodzenie po wszystkich ulicach i uliczkach. Czerwona cegła, ładne i stare fabryki, Plevna (www.plevna.fi/) ( ͡
@rith: Ja jestem tutaj od 23 sierpnia i już zrobiłem 1000 zdjęć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przyroda jest tutaj tak zajebista, że nie mam pytań. Myślałem że raj na Ziemi znalazłem w Skagen w Danii, ale jednak Finlandia bije florą wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@Regru: Taki żarcik, zabijanie komarów na czas to letni Fiński sport narodowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niestety nie studiowałem tam. Do Finlandii przyjeżdżam tylko "rekreacyjnie". 3x po kilka/kilkanaście dni na Couchsurfingu :)

Polecam CS, jest całkiem niezły w Finlandii. Na podróże pomiędzy miastami polecam InterRail - abonament na wszystkie pociągi. Można jeździć i jeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rith: http://www.interrail.eu/interrail-passes/one-country-pass/finland

Trochę drogo, preferuje "Fińskiego PolskiegoBusa" (Onnibus)( ͡ ͜ʖ ͡)

Co do biletu to nie lepiej Gdańsk? Wczoraj mamie kupiłem bilety w dwie strony z Wizzair, bez bagażu, jedynie podręczny, za 120zł z wyborem miejsc na początek listopada, więc miesiąc przed. Szalone ceny. Z bagażem rejestrowanym 220zł w jedną, ale wtedy to już lepiej karte Wizzair kupić.
@Regru: Niestety Wizzair ostatnio zacieśnił politykę podręcznego. Jak latałem przez GD kilka lat temu to miałem zwykle ze sobą dużą torbę sportową, teraz jest już z tym problem. Dodatkowo jeszcze kwestia dojazdu do Gdańska.
Co do InterRaila to niestety ceny też wzrosły, pierwszy raz jak byłem to płaciłem 108e za 6 dni w grupie u25. Za drugim razem na 100% brałem 8 i płaciłem 136e. Biorąc pod uwagę komfort VRa i
@rith: Też wolę pociągi, ale tutaj jednak decyduje cena. Ciężko wyżyć za 500 euro/miesiąc z opłaceniem mieszkania (a właściwie hotelu, kto bogatemu zabroni?( ͜͡ʖ ͡€) ). Mam opłaconą karte studencką więc ceny też ma niższe. Jak sprawdzałem pociąg do Helsinek to tak jak mówisz ~10e, ale jak kupisz wcześniej to można dostać za mniej. A co Onnibus ma ceny do Helsinek np. 3/4e, więc dużo taniej :)
@Regru: To i tak nieźle dostajesz. Znajomi na orgazmusie w Helsinkach mieli ~420e z czego ~330 było za akademik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Choć wtedy można było się załapać gdzieś na jakiś płatny uczelniany projekt albo do pracy z polecenia jednego z profesorów i jakoś żyli.

Ehh, good old times #feels