Wpis z mikrobloga

#anime #natsumeyuujinchou #natsume Jedna z moich ulubionych serii wróciła w tym sezonie, Natsume Yuujinchou Go ( https://myanimelist.net/anime/32983/Natsume_Yuujinchou_Go ), po ponad 4 już latach nieobecności. Pomimo zmiany studia na Shuka (91 Days, 2 sezon Durarara) nie widać wielu różnic zarówno w oprawie jak i ogólnej atmosferze serii, być może zasługa tego że zachowany jest ten sam reżyser Takahiro Omori a także większość (wszyscy?) aktorów podkładających głos pod postaci.
Pierwszy odcinek po tak długiej nieobecności skupiony przede wszystkim na postaci Reiko, dla mnie bardzo dobry, silny element wprowadzajacy, pomimo że Reiko występuje tylko w retrospekcjach jest dalej interesującym i enigmatycznym bohaterem, wiele faktów z jej życia nie jest znanych miło więc zawsze poznać ją choć troszkę lepiej. Postaci youkai dalej na wysokim poziomie zarówno artystycznym jak i rozwoju wewnętrznego, mają wyraźny charakter i sprawiają wrażenie żywych, z indywidualnymi celami i sposobami ich realizacji. Natsume i Madara to dalej zgrany team, przyjemnie ogląda się ich wspólne podróże i zaczepki, które w wymagających sytuacjach zmieniają się w bezsłowną współpracę i pełne wsparcie.
Po pierwszym odcinku mam bardzo miłe odczucia i dużą nadzieję że poziom serii będzie się utrzymywał (a nic nie zapowiada odwrotnej sytuacji, każda seria do tej pory miała bardzo stabilny, wysoki poziom).

Na wspomnienie zasługuje też nowy opening, przesłuchałem go już kilka razy i bardzo mi się podoba:
https://www.youtube.com/watch?v=0fudJpCOpIE

Krótko dla Mirków nie znajacych serii: polecam osobom które lubią serie wolne i sentymentalne, epizodyczne i ze sporą ilością elementów fantasy. Jedyna seria w miarę podobna która przychodzi mi do głowy to Mushishi (również fenomenalna swoją drogą).
Kostek667 - #anime #natsumeyuujinchou #natsume Jedna z moich ulubionych serii wróciła...

źródło: comment_yI0OtitPCORnrWjCRfItKIPkVQpeBISr.jpg

Pobierz
  • 2
@Kostek667:
Lubię anime o Youkai, ale oglądam je raczej bardzo rzadko, przez dzień nie mam czasu, a wieczorem mnie usypiają jak nic innego.
Mushishi oglądam już od 2 lat i obejrzałem 19 odcinków :V