Wpis z mikrobloga

@sharkslayer: koledze gratuluję tak wnikliwej analizy projektu oraz oceny jakości murowania na podstawie zdjęcia, jakiej #!$%@? wełny na dylatacji ze stropem, gdzie widzisz konieczność stosowania akurat konkretnie tego materiału i skąd wiesz, że go tam nie ma? no i ból dupy o piankę w budownictwie deweloperskim...
@AzarJav3d: na bank nie "zapomnieli" - zapewne zostawili ten balkon na później z powodów czysto technologicznych, prawdopodobnie jak kolega wyżej pisze - rampa
#
Wszyscy by chcieli mieć #!$%@? sopro, ciepły montaż, aluminium, 3 komory w szybie i współczynnik 0,8 najlepiej (bo dobrze wygląda i ciepła niby, #!$%@? że to chwyt i po roku taka szybka ma tyle co każda inna), ale jak trzeba zapłacić to "czemu tak drogo".


@bohun89: To samo mógłbym napisać o, pożal się bobrze, deweloperach. Wykonawca powinien zrobić wszystko w cenie ryczałtowej a najlepiej dopłacić do interesu i upaść. ( ͡
@UowcaTroli: Wykonawca powinien umieć czytać umowy, jak tego nie robi i pozwala sobie wcisnąć zapisy, które potem uprawniają dewelopera do zmuszania wykonawcy do robót wszelakich w ramach ryczałtu to jest sam sobie winien. Pracowałem u największego dewelopera w kraju, znam mechanizmy, przekręty, skomplikowane konstrukcje w umowach mające na celu zabezpieczyć dupę deweloperowi i dojechać wykonawcę - nie mówię, że to jest super i czułem się dobrze podsuwając takie umowy do podpisu
że nic nie negocjowali tylko bezmyślnie wszystko podpisywali


@bohun89: W 99% przypadków nie ma mowy o żadnych negocjacjach treści umowy. Różnice w cenach między oferentami są tak minimalne, że jeśli nie akceptujesz warunków umowy, to biorą następnego w kolejce, który już nie marudzi. Jest jeden jedyny sposób - unikać kontaktu z takimi podmiotami i zapełniać portfel zamówień w innym miejscu.
@bohun89: Równie dobrze mogę odpowiedzieć na:

Wszyscy by chcieli mieć #!$%@? sopro, ciepły montaż, aluminium, 3 komory w szybie i współczynnik 0,8 najlepiej (bo dobrze wygląda i ciepła niby, #!$%@? że to chwyt i po roku taka szybka ma tyle co każda inna), ale jak trzeba zapłacić to "czemu tak drogo".


Sam wiesz co masz robić. Nie współpracuj z takim klientem.
@sharkslayer Widzę że czytanie ze zrozumieniem szwankuje. Ja jestem trybikiem, nie prezesem firmy deweloperskiej, jeśli masz problem z rozróżnieniem kto jest odpowiedzialny za politykę firmy to jesteś zwykły debil albo troll.