Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do wykopków od medycyny. Biore syrop Tussipect 3x dziennie, na ulotce jest napisane by brac co 6 godz. Wg tej instrukcji bralbym ostatnia dawke o ok 20/21,00, ale do cholery jasnej wszedzie w necie pisze by syropow po 17ej nie brac, wiec jak mam to pogodzic? Skrocic przerwy miedzy dawkami do 3 godz tak by zmiescic sie do 17tej czy brac jednal co 6 godz i ostatnia przyjmowac o 20? Lekarz ktory przypisal nic mnie nie nie instruowal, przypisal i wyjebka.
#medycyna #choroby #grypa #zapalenieoskrzeli
  • 5
@ByczeJajo chodzi o to żeby nie brać syropu przed snem bo będzie Cię męczył przez noc jeśli jest wykrztusny. Jeśli chodziz spać o 1 to spokojnie bierz o 21 ostatnia dawke. Jeśli byś chodził spać o 20 to wtedy do 17, ale tak to luz pon prostu nie przed snem.
@consummatumest a ostatnie pytanie, czy fakt wziecia paru dawek co 3 godziny wplynie negatywnie na sam proces leczenia oskrzeli czy tylko najwyzej nastapi efekt przedawkowania w postaci pobudzenia bolu glowy itp opisany w ulotce tussi w sekcji "przedawkowanie"?
@ByczeJajo jak wypijesz duzo tussipectu to bedziesz nakrecony i nie bedzie Ci sie chcialo spac ;) pseudoefedryna zrobi swoje. Studenty to w sesji lykaja, zeby po nocach zakuwac, bo pseudoefedryna to taka "legalna" amfetamina (powiedzmy).