Wpis z mikrobloga

Z okazji pierwszych urodzin najlepszego erpega jaki kiedykolwiek powstał robię #rozdajo
Wśród plusujących/komentujących (o ile tacy będą) wybiorę jedną osobę, której podeślę kod do Age of Decadence na GOG. Preferowane są osoby, które interesują "staroszkolne" erpegi, czyli takie tytuły jak Betrayal at Krondor, Ultima, Wizardry, Darklands, Wasteland, Fallout 1, Arcanum, Planescape Torment, itd. a reagują odruchem wymiotnym na tytuły Bethesdy czy Bioware. Wielbicielom gniotów stemplowanych przez Todda Howarda Age of Decadence na pewno nie przypadnie do gustu, tutaj trzeba używać mózgu i nie ma prowadzenia za rączkę.

BTW, wersja GOG ma status platinum na WineHQ, sam odpalałem i zero problemów, więc dla użytkowników linuksa to zdecydowanie lepszy wybór niż Steam. BTW, jakby ktoś miał kartę AMD/ATI zalecam zainstalować najnowszy sterownik.

#gry #crpg #rpg #irontower #ageofdecadence #arcanum #linux
  • 34
@Asmod96: Edycja GOTY została wydana dopiero pod koniec sierpnia :P. Poza tym W3 to action RPG, a nie RPG, więcej tam cut scenek niż samej gry. Sam bardzo cenię sobie Wieśka i uważam za jedną z lepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem, ale do erpegów, które wymieniłem nie ma startu. Niby można wyłączyć automapę i prowadzenie za rączkę, ale i tak twórcy w wielu miejscach się nie popisali, ale o tym
@Bethesda_sucks: Najlepszy RPG? Pfff. Najlepsze RPG-i to są właśnie te klasyki, które wymieniłeś (Ultima VII forever ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Age of Decadance jest niezbyt dopracowanym średniakiem. No offence, zero hejtu, po prostu takie mam zdanie na temat tej gry, co, żeby nie było, nie ma odbierać innym smaku życia i poczucia, że to najlepsze doświadczenie w życiu, co to to nie.

A fanów TES-a nie obrażaj,
@wacek_1984: Walki potrafią być trudne i jest na pewno znacznie trudniej niż w wymienionych przez ciebie grach. Jeszcze zależy jaką postacią grasz, jako Loremaster (mędrzec) albo kupiec/oszust (merchant/grifter) nie musisz walczyć, wszystko załatwisz perswazją i inteligencją (choć jeśli zachowasz się jak głupiec i podskoczysz do jakiegoś gangu to pewnie skończy się wczytaniem save'a). Jako najemnik/zabójca jest już trudniej, przeważnie jesteśmy w gorszej pozycji (albo sami albo niewielu sojuszników), ale wykorzystując taktykę
@poloyabolo: Dla mnie najlepszy, obok Fallouta 1 i Arcanum (uzasadnienie w znalezisku). Morrowind jak na action RPG może i nie jest takie złe, ale ja po prostu nie trawię gier Bethesdy (do Gothica, a tym bardziej Wieśka Morrowind nie ma startu IMO). Co do New Vegas to zgoda.

Pamiętaj, ile ludzi, tyle opinii, ale tekst typu "trzeba użyć mózgu" zalatuje ofensywą. ;)


@poloyabolo: O to chodziło :]. Generalnie chciałem zrobić
@Bethesda_sucks: No ale trudno mi się nie zgodzić. O ile w przypadku starych TES-ów trzeba, bo mimo wszystko statystyki jeszcze grają tam ważną rolę, mechanika gry jest w pewien sposób złożona, no i częściowo Obka można jeszcze dopiąć pod to zdanie (choć to nie to samo), tak w przypadku Skyrima i Fallout'ów niestety widać ogromną każualizację i fakt faktem Fallout 4 sam reprezentuje debilizm. O ile Skyrim mi naprawdę imponował, to
@Bethesda_sucks: ja jestem fanem wlasnie takich gier crpg, we wszystkie ktore wymieniles (+ wiele wiecej) gralem, wiekszosc ukonczylem i polecam tego typu gry innym zamiast roznych sieczek. Mozna by dodac do listy z tych nie izometrycznych np. Vampire: Bloodlines z modami albo Deus Ex 1-2.