Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję porady w zakresie #ubezpieczenia. 3 miesiące temu skręciłem nogę w stawie skokowym i teraz po zakończeniu leczenie chcę się zgłosić do ubezpieczyciela, aby otrzymać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.
Czytam teraz, że mogę dostać odmowę, jeśli nie wskażę, że zdarzenie było wywołane gwałtownie działającą przyczyną zewnętrzną. Jaką mogę wpisać przyczynę? Bo jak napiszę, że #!$%@?łem się na prostym chodniku to mi pewnie wniosek odrzucą...
#pytanie #kiciochpyta #odszkodowanie
  • 3
@pini000: przyjedzie specjalista i będzie mierzył kąt nachylenia płytek chodnikowych oraz jaki był stan podeszwy w Twoich butach. Jeszcze potem trzeba będzie czekać na weryfikację monitoringu czy przypadkiem sam się nie przewróciłeś specjalnie. Jeżeli nie będzie monitoringu to będą szukać świadków... szkoda czasu na zgłaszanie, ubezpieczyciele to złodzieje :D

Nie możesz po prostu zgłosić szkody w sposób normalny czyli tak jak napisałeś? "Szedłem, straciłem równowagę i się przewróciłem"

P.S. sprawdź czy
@pini000 napisz że potknąłeś się o coś, np. jakąś nierówność - to jest właśnie przyczyna zewnętrzna.
A dla przykładu gdybyś zasłabł i w wyniku tego coś byś sobie uszkodził to wtedy nieszczęśliwy wypadek nie zostanie uznany - przyczyna wew. organizmu.