Wpis z mikrobloga

Siostrzeniec dostał ofertę stażu z Urzędu Pracy. Pojechał do pracodawcy, przywitał się, pokazał kwitek.
- Oj ale wspaniale, że przysłano nam mężczyznę, bo widzi pan, u nas same kobiety w biurze...
- Proszę pana, czym bym się zajmował na tym stażu? Bo jest napisane: obsługa i rozliczanie klienta.
- My szukamy kogoś uniwersalnego, to znaczy koniec roku się zbliża, nasi pracodawcy muszą odebrać zaległe urlopy.
- Umie pan obsługiwać dobrze komputer?
- Umiem.
- A ma pan prawo jazdy?
- Tak posiadam.
- A zna się pan na hydraulice?
- Yyyy nie bardzo.
- Ale jakbyśmy panu pokazali co i jak to by pan pewnie potrafił - to nic trudnego, tu odkręcić, tam przykręcić. No i jeszcze trzeba pojeździć trochę po mieście, pospisywać raporty z naszej bazy, no i parę nocek też trzeba zarwać na stróżówce. No i oczywiście w biurze też pan posiedzi i przy komputerach pomoże, bo nikt ich dawno nie serwisował. No i jak ktoś przyjdzie to usiądzie pan do kasy i przyjmie pieniądze, nic trudnego.
- Proszę pana, ale to jest 6 stanowisk pracy, pracownik biurowy, informatyk, stróż, hydraulik, kierowca, kasjer.
- No tak, bo my szukamy kogoś uniwersalnego.
- Proszę pana, ale ja na stażu dostanę coś koło 850 zł do ręki. To jest mniej niż 4,5 zł na godzinę.
- Widzi pan i tu jest problem młodych ludzi, bo wy tylko narzekacie, że nie ma pracy a jak ktoś wam daje pracę, to wy patrzycie tylko na zarobki. Pan da te skierowanie z urzędu.

(coś skrobie długopisem)
Kandydat nie wykazuje chęci podjęcia stażu.

Miałem napisać jakieś podsumowanie ale #!$%@? zabrakło mi słów.

#pracbaza #truestory #januszebiznesu
  • 151
@zarejestrowalemsie niech poszuka sobie pracodawcy w interesującym go zawodzie i pogada z pracodawcą, że chce się uczyć, łapać doświadczenie i zarobić normalne pieniądze, niech dorzuci pracodawca tysiaka jako, że tak powiem premia i za 2 tysie można fajnie się uczyć, a pracodawca ma pracownika za tysiąc złoty, wszystkie zusy opłacone, wilk syty i owca cała, w up wtedy pracodawca składa kwity że chce tego i tego jegomoscia i sprawa załatwiona. Dla pracodawcy
@zarejestrowalemsie: TAK BYŁO. przecież to jakaś gównopasta a wy to łykacie.

Rownie dobrze siostrzeniec może byc gowniak ktory marzy o pracy w biurze na start chociaż w życiu nie wymyśliłby czym miałby się tam zajmować.

Nawet janusze biznesu maja jasno wyłożone warunki stażu i po tym jak mlody wcisnal kit o pracy w nocy powinien dostac klapsa w dziąsło.
@zarejestrowalemsie Miałem podobną sytuacje chciałem podjąć moją pierwszą w życiu prace więc się zarejestrowałem w PUP. Dostałem skierowanie na staż jako monter. Na miejscu okazało się, że za 875 zł chcieli abym drapał się po liniach wysokiego napięcia i remontował skrzynki bo hehe "praca dodatkowa". Tydzień później już byłem za granicą i tak zostało xD
@ekki: Faktycznie mój błąd, przy 23 dniach roboczych wychodzi jakieś 4,50zł, nie liczyłem.

@Kupojadek: Ty chyba nie miałeś doświadczenia z UP albo ludźmi którzy tam chodzą? Znajomi z pracy opowiadali co się działo na stażach. O przyjdzie pan jako pracownik biurowy... koleś pół dnia czyścił fury w komisie. Poszukujemy pracownika biurowego... okazuje się, że sprzątaczki z zamiłowaniem do księgowości. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać ale patoli w ofertach stażu jest
@zarejestrowalemsie: Mógł się podjąć tego stażu. L4 na stażu jest 100% płatne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam tak przesiedziałem większość stażu, na L4. ( )

Ja na stażu jako "informatyk" musiałem siedzieć na kasie w sklepie komputerowym i wklepywać rachunki (za wodę, prąd, etc.) które ludzie przynosili do opłaty, no i sprzedawać jeszcze OC/AC.