Wpis z mikrobloga

Mireczki, planuję wymianę karty graficznej z GTX 660 do GTX 1060, rozważam model: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5978#kf
Wygląda na całkiem rozsądną opcję cenowo (~1250zł), 6GB pamięci w porównaniu do 3GB w tańszych wersjach. Nie jestem na bieżąco w tych sprawach, dlatego pytam o poradę: czy to dobry wybór, może jest jakaś lepsza alternatywa pod kątem cena/jakość?
#komputery #pc #kartygraficzne #pcmasterrace
  • 19
@Tak_masz_racje Dzięki za opinię :)

@MaddoxX1911 Nie uwzględniłem tego we wpisie, ponieważ pod tym kątem karty w podobnej cenie wydały mi się bardzo porównywalne - nie zależy mi na podbijaniu punktów w benchmarkach na siłę, więc nie skupiałem się na tym tak bardzo. Jakaś opinia nt. mojego wyboru, może masz jakieś sugestie, na co szczególnie powinienem zwrócić uwagę?
@bajo18: Odradzałbym brać Gigabyte, mają niskiej jakości sekcję zasilania, a ten model ma bardzo budżetowy radiator(ot kawał aluminium z grzebieniem)
Z drugiej strony ciężko o alternatywę tej kwocie(bo limit bardzo mały), lepszym wyborem byłby MSI GeForce GTX 1060 6GB Armor 6G(ale nie w wersji OCV1), Zotac AMP(jakiś czas temu był do dostania za 1280)
Raczej jestem już zdecydowany na GTX 1060, to kwestia konkretnego modelu.
@Unbeliev Nie mam konkretnego limitu, powiedzmy, że 1250zł +- 100zł, coś ciekawszego w takim zakresie?
@Tak_masz_racje: uwierz mi że nie, widziałem wiele przypadków gdzie ludzie kupowali sprzęt patrząc na benche i nie zdając sobie z tego wszystkiego sprawy.

Dobra wracam bo doom woła ( ͡° ͜ʖ ͡°) 50-100 fps 1440p full ultra rx470 4gb :D