Wpis z mikrobloga

@Patatajec: Ale ładny ! Robię właśnie fokę w 1/48. Jak ze spasowaniem tego revella ? Wszystko do siebie pasuje ? Bo ja musiałem uciąć kawałek karabinów, żeby zamknąć tą pokrywę przed owiewką ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Patatajec: Dzięki, może też go spróbuję w takim razie. Zdradzisz jak zrobiłeś te małe kropki na skrzydłach ? Kalki czy co ? Mniejsze, rozmyte plamy kamuflażu odręcznie psikałeś ? Myślę jak to zrobić u siebie.
  • Odpowiedz
@Patatajec: o panie, ładnego tego Focke Wulfa ulepiłeś. Zrób jakiś własny tag, żeby można było obserwować. I nie myślałeś może o jakiejś dioramie dla niego?

Bawiłem się kiedyś w modelarstwo i wszystko szło super - pasowanie, klejenie, no cud miód, oprócz malowania kamuflaży. Pamiętam, że najlepiej wyszły mi 2 samoloty: F/A-18 Hornet (cały szary) i P-51 Mustang (srebrny z jednym elementem czarnym i jednym albo dwoma żółtymi). No za cholerę nie
  • Odpowiedz
@Patatajec zajebisty. Składa się genialnie. Ma tylko jedną wadę, mnóstwo części posiada skład pi składaniu formy i trzeba szlifować papierkiem. Poza tym cudo. Chcesz to wpadnij na mój instagram: waldezmodels
  • Odpowiedz
@bidzej te mazy to jest tzw preshading. Ma to za zadanie cieniowanie, kontrastowanie barw wynikające z naturalnego zużywania się powierzchni samolotu. Dodaje cień w miejscu łączenia blach. Część tych mazów zniknie pod kolorem bazowym
  • Odpowiedz