Wpis z mikrobloga

Rowerowe Mireczki pomóżcie z wyborem #rower
Potrzebuje czegoś na dojazdy do pracy, od wiosny (~10km ale mocno pagórkowaty teren), ewentualnie jakieś krótsze wycieczki w weekend, głównie asfalt lub ścieżki. Maks budżet to 1600zł (chociaż wolałbym oszczędzić)
Mierzyłem się dziś do Authora Classic za 1550 (gratis bon na akcesoria 350zł) i jestem praktycznie zdecydowany, ale chciałbym się poradzić Was co byście poradzili.
  • 12
Potrzebuje czegoś na dojazdy do pracy, od wiosny


@pawel_niki: rozglądałbym się raczej za jakimś turystykiem z błotnikami i bagażnikiem. Albo żeby była przynajmniej możliwość jego założenia i mniejszym skokiem amortyzatora a najlepiej na sztywnym widelcu. Do Lazaro/Kandsa warto sięprzymierzyć bo mają bardzo długie ramy.
@geuze: oglądałem tego i ma blokadę amortyzatora (ogólnie ciężko znaleźć cokolwiek bez amortyzacji) bon akurat starczy na takie dodatki,
A dystrybutora Kands'a mam w okolicy to podjadę jutro pooglądać jak to wygląda.
@pawel_niki: wygląda już całkiem rozsądnie, ale Kands/Maestro możesz dostać na znacznie lepszym osprzęcie za te pieniądze i też z blokadą amortyzatora. Jeżeli chodzi o dojazdy do pracy czy wycieczki turystyczne to dla mnie absolutnie mus to bagażnik i sakwy zamiast plecaka i jakieś błotniki. No i co najważniejsze przy tym budżecie to ten author jest już na kasecie.
@pawel_niki: tam nie ma "mniej widocznego osprzętu". Wszystko jest wymienione. Koła są takie same jak we wszystkim w tej klasie cenowej (marne), opony markowe, stery i wszystkie elementy są niezłej jakości. Na pękające ramy nikt nie narzeka, więc jak nie będziesz skakał po lesie to też nic nie powinno się stać. Jak dotąd była tylko afera z tym że suport wkręcają "na sucho", co może skutkować jego zapieczeniem. Sam miałem żonie