Wpis z mikrobloga

@onionomous: @hatterka: Wydaje mi się, że za bardzo patrzysz z perspektywy. To prawda, kobiety bardziej się przejmują, ale pozycja kobiety, zarówno wśród mężczyzn jak i innych kobiet w dużej mierze zależy od wyglądu. Brzydki facet jeśli jest w porządku to nie jest odtrącany przez kolegów, a czy często "fajne dziewczyny" trzymają się z brzydkimi koleżankami? Brzydki facet pod pewnymi warunkami ma możliwość zdobycia ładnej dziewczyny, a w drugą stronę nie
Ja żeby wpisać się w kanon muszę przerzucić tonę żelastwa i trzymać ścisłą dietę, do tego też muszę ogarniać bieżące trendy - jak się ubierać itp.


@ZasilaczKomputerowy: a jesteś dzięki temu bardziej zadowolony z siebie i życia?
@hatterka: wszystkim nam od najmłodszych lat ciśnie się do głowy jacy mamy być i co mamy robić w życiu. A potem taka zwykła młoda dziewczyna o normalnym ciele bez nadwagi zapłakuje się bo
@ziemniaczana_krolewna:

a jesteś dzięki temu bardziej zadowolony z siebie i życia?

#!$%@? co za pytanie xD chyba każdy kto zaczął o siebie dbać zauważył zmianę na lepsze, sam zauważyłem jak zacząłem pilnować zdrowego odżywiania i chodzić regularnie na siłownię - większa pewność siebie, więcej endorfin co się przekłada na lepsze kontakty z ludźmi, nie wspominając o bardziej atrakcyjnym wyglądzie
@zombiag: w jakim sensie mamy? Skąd wiesz, że inni faceci mają #!$%@?? Ale z drugiej strony zastanawiam się czy ta presja po części nie pochodzi też od kobiet (Nie wiem czy zgodzisz się, że pozycja w grupie dziewczyn zależy również od wyglądu). Jeśli mamy #!$%@? to skąd się bierze presja, która sprawia, że tak wiele młodych kobiet ma kompleksy na punkcie swojego wyglądu?
@hatterka: Trochę dramatyzujesz moja droga... Jak wynika z #gowno badań, obserwowań itd. Ostatnimi czasy widać wręcz czarno na białym że to facet ma #!$%@?ć, podobać się kobiecie. I nawet jeżeli kobieta jest średnia, ma niedociągnięcia itd to facet zawsze się o nią stara. Nie ważne czy to Brad Pit czy Karol Krawczyk. Ostatnimi czasy to faceci zaczęli #!$%@?ć żeby podobać się kobietom, nie na odwrót.

Poza tym nie chciałem tego robić
@hatterka: mnie bawi jak ludzie bez żadnych oporów mówią zawsze "ale Ty jesteś chudy, przytyłbyś coś!"

Przez kilkanaście lat słuchania tego dość często przywykłem, ale co to są #!$%@? za podwójne standardy. Powiedziałbym tak przy ludziach do kogoś przy tuszy "ale Ty jesteś tłusty, mógłbyś schudnąć", to byłby szczyt chamstwa. Wszystkim dookoła #!$%@? i nie mogą przeżyć mojej wagi, a ja mam na to tak #!$%@?. ( ͡° ͜ʖ
Faceci przeważnie sami się motywują oglądając kulturystów czy sportowców, grzebią po necie, chodzą na siłkę a jeśli tego nie robią i są zaniedbanymi kluchami to sami o tym wiedzą, nigdy nie widziałem faceta narzekającego że "hurrr te standardy, ja chce być sobą". W u lasek? U lasek jak w lesie ( ͡° ͜ʖ ͡°) wieczne płacze i lamenty, jak to społeczeństwo narzuca, jakie to jest opresyjne i w
@hatterka: dokładnie to znam. Jestem szczupła podoba mi się moje ciało kiedy ćwiczę ale bez przesady... i te wymogi ubraniowe czy codzienny makijaż... ale ja mam to w dupie i wolę wyglądać jak wyglądam a nie jak lalka z gazety po retuszu :)
@ZasilaczKomputerowy: no i tego się trzymam, fajnie by było, gdyby więcej osób tak mówiło i nie cisło na portalu ze śmiesznymi obrazkami jakiejś dziewczyny za to, że nie goli ramion. Jakbym była w tym momencie młodsza i miała jakiekolwiek problemy z samooceną, to by działało jak kolejna mała szpileczka. To mnie właśnie wkurza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hatterka: @dorotka-wu:
o #!$%@?, nowość że ludzie zwracają uwagę na wygląd płci przeciwnej xD nikt nikogo do niczego nie zmusza więc uspokójcie dupy, "wymogi" i "presję" w większości wymyślacie sobie same ( ͡° ͜ʖ ͡°) nikt normalny nie #!$%@? z pracy, nie odmawia pomocy czy nie dyskryminuje brzydkich lasek i nie wierzę że wam się to przydarzyło xD a co do "DZIEWCZYNY GOLCIE RĘCE" to nie
@onionomous: rok temu mój szef co chwilę mi gadał, że sport, że to że tamto... i w końcu się zmusiłam pod presją otoczenia. Skończyłam ze złamaną ręką i operacją... chodzi mi o to, że przykładowy niebieski nie zwróci na mnie uwagi jeżeli nie będę wytapetowana, bo większość mężczyzn nawet nie wie jak wygląda naturalne piękno