Wpis z mikrobloga

Mirki, ale dzisiaj zgasiłem jednego senior developera lepiej niż okres płonący konar xD

Przyszedł taki jeden na rozmowę, cwaniak w ząbek czesany, w londyńskim city zapracowany i myślał, że jest Bogiem. Opowiadał, jakie to wielkie projekty, jakie wielkie pieniądze, że w Polsce jak w lesie, że on by tu nie wrócił, bo Polska go męczy, a on programuje, a tu wszyscy w Polsce robole z montowni i już myślał, że ma tę robotę, ale trafił gorzej niż łoniak pomiędzy zęby. Trafił na mnie.

Gdy wystrzelał się już ze swoich wszystkich uwag i utyskiwań, przyszedł czas na moje pytania.

- Wskazówki zegara ustawione są na 12:00. Dużą wskazówkę przesuwamy o 90 stopni w prawo. Która jest teraz godzina? - pytam.
- To banalne. Jest 12:15 - odpowiada tak od niechcenia, jakby odganiał się od jakiejś natrętnej muchy.

I wiecie co ja wtedy?

Z pełną powagą wskazuję na zegarek znajdujący się na ścianie i odpowiadam:

- Niestety nie, proszę Pana. Jest 9:37. W Polsce może jak w lesie, ale przynajmniej umiemy godzinę odczytywać. Nie marnuję już Pana cennego czasu, żegnam - odpowiedziałem z uśmiechem i wyszedłem z sali.

Mina tego senior debilopera bezcenna.

#coolstory #truestory #pracbaza #wroclaw #heheszki #humor #programowanie #patologiazewsi
  • 305
@gonzollo: pracowałem w pewnej warszawskiej agencji interaktywnej w której proces rekrutacyjny trwał prawie cały dzień i składał się między innymi z:

- zagadki logicznej typu "ile twarzy widzisz na obrazku"
- kilku zagadek na logiczne myślenie
- testu predyspozycji zawodowych
- testu na pamięć (patrzysz minutę na narysowaną scenkę po czym odpowiadasz na pytania w stylu "ile było kominów"
- testu z wiedzy dotyczącej danego stanowiska
- testu przy komputerze (np.
Wskazówki zegara ustawione są na 12:00. Dużą wskazówkę przesuwamy o 90 stopni w prawo. Która jest teraz godzina?


@PrzegrywWykopek: Dosłownie. Przecież spytałem, która jest TERAZ godzina, a nie którą godzinę wskazuje ten zegarek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mniej jednak firma przez ciebie straciła potencjalnie dobrego kandydata na programistę, gratuluję świetna robota.


@sokytsinolop: Znajdzie się inny, o to się nie boję. Szukałem człowieka do zgranego zespołu,