Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #pytanie #pytaniedoeksperta

Jak się uczycie do egzaminu teoretycznego? http://www.prawojazdy.com.pl/testy-na-prawo-jazdy ja korzystam z tej strony i płyty e-kierowca szczerzę mówiąc nie wiem jak się za to zabrać. Narazie po prostu robie testy tak długo aż będzie przynajmniej 3 pozytywne. 3k pytań, szkoda strzępić ryja nasuwa mi się tylko Amerykańskie prawo jazdy i mam się ochotę spakować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jakie strony polecacie, i czy są dobre darmowe?
  • 23
@ostulemijo: No to masz odpowiedź

1.Zdawałeś kilkanaście lat temu
2.Kilkanaście lat doświadczenia
3.Teraz robiłeś jako doświadczony kierowca

Ja zaczynam od zera na nowych przepisach. Ale ok, jak tam uważasz. Nie ma łatwo w każdym razie zrób se kilka pod rząd.
@JakisGlupiKon: Przeczytaj podręcznik, a potem polecam zdamyto.com. Jest tam nauka działami, w której masz całą bazę pytań. Ja to przerobiłam dwa razy (jest też apka, więc można pytania przeglądać w autobusie czy kolejce), a potem zrobiłam parę testów, które za każdym razem zdawałam, bo pytania już kojarzyłam. Zdałam egzamin w tamtym tygodniu z wynikiem 74/74 pkt.
@JakisGlupiKon: ogarnij sobie tylko te pytania z BHP i techniczne, reszta jest logiczna jeżeli znasz kodeks, ja robiłem cały czas egzaminy aż nie doszedłem do takiego poziomy gdzie cały czas zdawałem bez błędu
@JakisGlupiKon: doświadczenie to mogę mieć w praktycznym :) Teorię musiałem uczyć się jak każdy świeżak. I nie, nie zdałem od razu w domu, jak tylko włożyłem CD do czytnika. Po prostu szybko poszło pomimo robienia błędów nawet 20% na początku, ale to każdy robi
@ostulemijo: Wiesz, czasem i to można o kant tyłka roztrzaskać jak ci wyskoczy pytanie dotyczące mechaniki/obsługi auta z zerową znajomością mechaniki czy obsługi auta, pytanie typu co jest nie tak jak po odpaleniu silnika odskakuje sprzęgło/hamulec co przy hamowaniu należy wcisnąć pierwsze sprzęgło czy hamulec co jak sprzęgło luźno chodzi i ile cm ma dziub bociana. Mase takich pytań dla mnie idiotycznych jako że zdaje na automacie bo dla mnie auto
dziub

jako że zdaje na automacie


@JakisGlupiKon: omg... Zdawanie na automacie jest dla osób z dysfunkcjami motorycznymi. Co zrobisz, jak dostaniesz auto z ręczną? "Eee sorry nie umiem" czy "Eee sorry nie mogę, bo w prawku mam tylko automat" czy może boisz się albo nie umiesz zsynchronizować nóg z rękami. Pomijam, że zdajesz na automacie praktykę, teorię wszyscy mają taką samą.
Żadnego z "słynnych" pytań o wielkość tablicy rejestracyjnej, jak i
@ostulemijo: No to coś tutaj kitujesz kolego bo takich pytań jest wiele. Dlaczego zdaje? Bo chcę i mogę, dorosły jestem nie muszę się nikomu tłumaczyć. Ale zdradzę że jazda automatem to czysta frajda dla mnie i praktyka będzie mi zdawać samą przyjemność nie mówiąc o swoim aucie. Jak zdam to tam po jakimś czasie robię na manual za 140zł.

Nigdy nie zrozumiem oburzenia. ,,Hyyyy jak to tak?! Nie lubisz wódki?! Wolisz
@JakisGlupiKon: ja Cię nie oceniam, chcesz - zdawaj. Wyraziłem tylko swoje wątpliwości. Możesz nawet po wódce zdawać teorię, też nic ci nie powiem (ʘʘ) jeździłem automatem i podzielam Twoje zdanie, zwłaszcza w mieście. Ale musi być w odpowiednim aucie, jak mi znajomy powiedział, że kupuje 120-konną skodę z ręczną skrzynią do jeżdżenia po Warszawie TYLKO DLATEGO, że... lepiej może kontrolować ją w zakrętach, to skisłem XD 120
@JakisGlupiKon: Też uczyłem się na tej stronie. Przerobiłem ok. 30 egzaminów i to było moje całe przygotowanie do teorii. Nie zaliczyłem może dwóch bo rzeczywiście da się trafić na jakieś combo nietypowych pytań o rozmiar tablicy albo grubość bieżnika ale tych pytań jest dosłownie kilkanaście i po przerobieniu tych 30 da się ich nauczyć na pamięć (polecam sobie gdzieś zapisać). Reszta to w gruncie rzeczy niezbędna wiedza do bezpiecznego poruszania się
@JakisGlupiKon: jeśli rozumiesz i znasz dobrze zasady pierwszeństwa, to rzeczywiście skup się na pytaniach z zakresu pierwszej pomocy, obsługi pojazdu, wyposażenia itp. Jest też kilka pytań, na które nie umiałabym odpowiedzieć na egzaminie od razu, gdybym ich wcześniej nie przerobiła np. "Co zwyczajowo należy zrobić z kluczykami auta, które uczestniczyło w wypadku?" (kładziesz na podłodze obok miejsca kierowcy), więc lepiej przejrzeć całą bazę.