Wpis z mikrobloga

Co się #!$%@? z LPG!! Dziś prawie wszystkie koncerny LPG +20gr/l
Zalałem na #statoil po 2,03 i kasjerka z tekstem: Już raportowałam, że wszystkie Orleny w okolicy podniosły po 20-25gr/l więc pewnie zaraz przyjdzie zwrotka, żeby ponieść i u nas.
Wczoraj rząd klaskał jak przegłosowali zmiany w emeryturach, #premierszydlo chwalila się osiągnieciami z okazji 1rocznicy #koryto rzucając hasła typu #500plus a to wszystko po to by #dobrazmiana mogła powiedzieć pod nosem: ##!$%@?


Ropa i LPG na giełdzie w skali miesiąca tanieje, USD nie podrożało nawet o 10% a LPG +20%** F%CK !!
widmo82 - Co się #!$%@? z LPG!! Dziś prawie wszystkie koncerny LPG +20gr/l
Zalałem n...

źródło: comment_qoeA8iD2S8Mc1ztL6TequT5MyIsmBAB6.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@anesthetize11: co tam pół roku, w pazdzierniku lałem na Orlenie po ok 1,90
Dolar max o +10% a ropa na giełdzie -10% i jak to moze mieć wpływ na cenę litra paliwa w którego skład połowa to podatki? Żeby kurs ropy/USD miał znaczenie aż tak duże to dolar musiałby być chyba po 6zł a ropa minimum 100$
  • Odpowiedz
Od roku powtarzam, że #dobrazmiana uderzy najbardziej w tych co na nią głosowali :) Za głupotę trzeba płacić. Cieszcie się na razie z dobrobytu bo będzie dużo, dużo ciężej.


@motorniczy: no chyba cię #!$%@?ło. Elektorat pisu to głównie niziny społeczne, patologia itp.

Widać to zresztą po ruchach pisiorów - wszystko robią pod patologię - socjal najmocniejszy po 89', promocja gimbopatriotyzmu etc...
  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior: No chyba nie proste bo w Polsce LPG jest wytwarzane głównie przy przerobie ropy naftowej. Więc cena LPG powinna być zależna od dolara oraz kursu złotówki. Kurs złotówki spadł o 20 gr, jednocześnie ropa staniała o jakies 8 dolarów co powinno się skompensować. Zresztą widać to po paliwie, że stoi w miejscu.
  • Odpowiedz
nie bede powtarzał jak obalalem teorie wpływu wzrostu kursu $ o 10% w sytuacji kiedy LGP drożeje o 20% - przeczytaj wyzej.
Istotną uwagę podaje też PaprykarzXL:

Kurs złotówki spadł o 20 gr, jednocześnie ropa staniała o jakies 8 dolarów co powinno się skompensować. Zresztą widać to po paliwie, że stoi w miejscu.

  • Odpowiedz
@sowiq: amebo naucz się czytać ze zrozumieniem to liczenie będzie bardziej zrozumiale
**1.90*1,20=2,28

Ropa i LPG na giełdzie w
skali miesiąca tanieje, USD nie podrożało nawet o 10% a LPG +20%
  • Odpowiedz