Wpis z mikrobloga

Co się #!$%@? z LPG!! Dziś prawie wszystkie koncerny LPG +20gr/l
Zalałem na #statoil po 2,03 i kasjerka z tekstem: Już raportowałam, że wszystkie Orleny w okolicy podniosły po 20-25gr/l więc pewnie zaraz przyjdzie zwrotka, żeby ponieść i u nas.
Wczoraj rząd klaskał jak przegłosowali zmiany w emeryturach, #premierszydlo chwalila się osiągnieciami z okazji 1rocznicy #koryto rzucając hasła typu #500plus a to wszystko po to by #dobrazmiana mogła powiedzieć pod nosem: ##!$%@?


Ropa i LPG na giełdzie w skali miesiąca tanieje, USD nie podrożało nawet o 10% a LPG +20%** F%CK !!
widmo82 - Co się #!$%@? z LPG!! Dziś prawie wszystkie koncerny LPG +20gr/l
Zalałem n...

źródło: comment_qoeA8iD2S8Mc1ztL6TequT5MyIsmBAB6.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@widmo82: @poczekaj: @motorniczy:
Ja wiem, że wg waszych skromnych umysłów Kaczyński i Macierewicz wytępili razem dinozaury, ale #!$%@?...

1) Co roku przed 1 grudnia stacje benzynowe są zobligowane do wprowadzania paliw zimowych (w tym LPG)
2) popatrzcie co się dzieje z kursem dolara do EUR i PLN
3) ręce mi już opadają... #!$%@? z waszą głupotą, ale ktoś to plusuje... propaganda dla idiotów jak widać, działa.
  • Odpowiedz
@adamgtx: Nie do końca rozumiem jak na podstawie z mojej wypowiedzi, gdzie zauważam, że jak 5 lat temu LPG był po 2,8 to nie było strajków wywnioskowałeś że:

- mam skromny umysł
- jestem fanatykiem Kaczyńskiego i Macierewicza
- nie mam pojęcia o tym że jest paliwo zimowe i letnie
- nie mam pojęcia o kursach walut
- że ci ręce opadają przez moją głupotę
- jestem podatny na propagandę dla
  • Odpowiedz
@adamgtx:
1) amebo przecież pisałem Ci, zepaliwo zimowe jest dopiero za 2tyg, a zapowiadają ocieplenie a nie ochłodzenie.
2)Kurs USD wzrósł o niecałe 10% a w cenie 1l/LPG płacisz większość podatku więc różnice kursowe powinny zmienić jego cenę o max 5% a zwrost ceny jest o prawie +20%
@Thexil: Podane ceny są z jakiego dnia? Daj linka gdzie sprawdzasz.
  • Odpowiedz
@widmo82:
Nie, głuptasku. PALIWO ZIMOWE STACJE WPROWADZAJĄ MAX DO 01.12. NIE 01.12. DO 01.12. Rozumiesz, głuptasku? Każdego roku, dokładnie o tej porze drożeją paliwa. Gdybyś miał choć odrobinę RiGCZu, ale nie. Czego ja wymagam. To nie wina PiSu, że wdepnąłeś w psią kupę, a twoja żona ma bolca na boku. To skutek tego, że nie patrzysz pod nogi i masz #!$%@? charakter.
http://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/cala-polska/lpg/2015/
  • Odpowiedz
@adamgtx: Buahhaha sam sie podj3bałeś. Wg. tych linków w poprzednich latach nie było zmian w cenie paliw o 20% jak teraz. Stacje zmieniają wcześniej niż przed 01.12 paliwo na zimowe jeśli są już ku temu prognozy pogody a jak mrzesz sprawdzić nie zapowiadają mrozów.
  • Odpowiedz
@widmo82:
1) nawet 20% z niewielkiej kwoty nie umiesz obliczyć, głuptasku.
2) kursy walut i cena ropy wpływają na cenę LPG. Chyba, że rządzi PiS. Wtedy to wina Kaczyńskiego i Macierewicza. Yeah.
  • Odpowiedz
@widmo82: to nic, jestem w jednym kraju tzw Europy zachodniej. Normalne lpg kosztuje 0.55 z małymi odchyłami. Jak stacja bliżej głównych dróg to 0.67 ale na jednej 0.85 kosztował to jest dopiero masakra
  • Odpowiedz
@adamgtx: A kto powiedział, że kurs waluty i ropy nie wpływa na cenę LPG? Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Napisałem, ze wpływa, ale nie nie może aż tak bardzo skoro w cenie 1l LPG połowa to podatki. Więc zmiana kursu USD (+10%) a ropy (-10) w ostatnim miesiacu nie może wywołać wzrostu cen LPG o 20% nawet jeśli zmieni się mieszanka na zimową, która zmienia się wcześniej niż 01.12 jeśli są
  • Odpowiedz