Wpis z mikrobloga

Może ktoś miał taki problem, dostałem list od straży miejskiej za złe parkowanie. Nie wskazałem kierującego w ciągu 7 dni. Teraz otrzymałem wezwanie na tą straż wiejską jako podejrzany o wykroczenie art 96§3 KW. Czyli nie wskazanie kierującego. Teraz pytanie bo de facto wezwanie przychodzi na ojca, który jest właścicielem. Z samochodu tylko ja korzystam. Czy mam wybrać się do nich, czy ze mną nie będą chcieli gadać? Ojciec jest za granicą i takimi bzdurami nie będzie sobie głowy zawracał mi w sumie też nie na rękę brać wolne w pracy aby się do nich udać bo pracują do 13...Miał ktoś taką sytuację? #mandat #strazmiejska
  • 9
@2pek: przyślą kolejne wezwanie - jeśli i na nie nikt nie stawi się, to i tak złożą wniosek do sądu o ukaranie...
i teraz są dwie możliwości:
a) sąd wyda orzeczenie bez przeprowadzania rozprawy - tzn przyklepie tyle co mandat + koszty postępowania na ojca,
b) wezwie ojca do sądu jako obwinionego o popełnienie wykroczenia... i wtedy lepiej żeby przyszedł ;)
@2pek: Do wypowiedzi przedmówców warto dodać, że w przypadku złożenia przez strażników wniosku do sądu o ukaranie zostaje wydany wyrok nakazowy, jeśli złoży się od niego sprzeciw - to dopiero wtedy odbywa się normalna rozprawa. Możesz przesłać nam dokumenty związane ze sprawą na skrzynkę mandaty@yanosik.pl, zobaczymy co da się zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°).