Wpis z mikrobloga

@Mordeusz: nie żebym bronił Dudę, ale o co ten cały szum? Przecież to nie on przyszedł z gołą dupą, tylko doda. Wziął ciastko, zrobił minę typu "heheszki" i tyle. Miał zakryć oczy jak stuleja co gołej dupy na żywo nie widziała? Jak femen z gołymi cyckami prostestował (chyba nawet przed parlamentem UE) to nikt polityków nie krytykował, że znajdowali się w pobliżu. Nie znam szczegółów, ale goły tyłek dody chyba nie
@qandaornot: Doda to skandalistka. Dobrze wiedziała, co robi. Duda dał się wkręcić. To była 25 rocznica szmatławca Super Express, co prezydent robił na takiej imprezie? Czy prezydent poważnego kraju poszedłby na rocznicę brukowca?

Pomijając jego decyzje polityczne, Duda nie jest wystarczająco wyrobiony, żeby sprawować tak wysoki urząd.

Jarosław Kaczyński jest na świeczniku od dekad i pokaż mi jego jedno podobne zdjęcie. Kaczyński jest po prostu poważnym człowiekiem, a nie pajacem jak
@Mordeusz: tylko, że wszyscy wiedzą, że Duda jest tylko figurantem i on raczej też zdaje sobie z tego sprawę. Masz rację, że dał się wkręcić. Tylko czy to jest AŻ taki skandal? Jak pierwszy raz zobaczyłem to zdjęcie to tylko wzruszyłem ramionami. Byłem zdziwiony, gdy na drugi dzień na każdym kroku w necie się na nie natykałem...
Tylko czy to jest AŻ taki skandal?


@qandaornot: Ja nie uważam tego za jakiś specjalny skandal, Duda popełnił głupstwo. A że wielu ludzi, tak jak ja, uważa, że spełnia on rolę, którą równie dobrze pełniłby sam DługoPiS, jak mu się zdarzy wpadka, to ją powielamy. Analogicznie jak było na Wykopie przed wyborami z Komorowskim.
@Mordeusz: w sumie to takiej odpowiedzi chyba oczekiwałem. Zastanawiam się tylko, czy wśród osób, które "powielają" są takie, które jakoś szczególnie się tym emocjonują (i co mają w głowach).
@qandaornot: Emocje trochę już opadły, ale mnie on kilka razy #!$%@?ł swoimi decyzjami i mam zadrę. Poza tym sam napisałeś, że to figurant. To mnie drażni, że prezydent mojego kraju jest marionetką.
@Mordeusz: tu się zgodzę. Tylko na dobrą sprawę czy od niego (Prezydenta Polski) zależy co może zrobić? Może "reprezentować" kraj i ma prawo veta. Trochę marnie. Z jednej strony takie wpadki #!$%@?ą, ale z drugiej bardziej bym się tym przejął, gdyby miał on takie kompetencje jak np. prezydent USA.
Może "reprezentować" kraj i ma prawo veta. Trochę marnie.


@qandaornot: Zależy. Gdyby zwyciężył Komorowski, całe rządy w Polsce byłyby podporządkowane prawu veta. Kaczyński nie mógłby uchwalić nic bez zgody Komorowskiego. Także w takim układzie, to prezydent by rozdawał wszystkie karty samym vetem.

Prezydent mógłby sobie sam napisać ustawę i przehandlować jej przejście w parlamencie za podpis pod inną ustawą. Wtedy samo prawo veta byłoby praktycznie równoznaczne z możliwościami, jakie ma rząd
@qandaornot: W obecnej konfiguracji prezydent pozbawił się jedynego, realnego wpływu na władzę. Pozostaje mu jedynie reprezentacja.

I jedyną rzecz, która mu pozostała, potrafił tak koncertowo #!$%@?ć, jak na zdjęciu powyżej z dupą Dody. Wiesz, że to zdjęcie zobaczy KAŻDA głowa państwa przed spotkaniem z Dudą? Takimi rzeczami się gra w polityce, żeby adwersarza wytrącić z równowagi.
Kiedy Doda wyściskała i wycałowała premiera Tuska byliście zachwyceni na czele z Wyborczą


@lucer: Ja w PO waliłem tak samo, jak teraz walę w PiS. W Tuska personalnie nie waliłem tak mocno, jak teraz w Dudę, bo wydawał mi się on w sumie nie aż tak groźnym leniuszkiem. Ale do wyborów, w których wygrał PiS, nie popierałem go publicznie, za to często krytykowałem. Dopiero po wyborach zacząłem doceniać, jaki był w
@lucer: Tego nie wiedziałem, czy jak go skrytykuję teraz, to się będzie liczyło? :)

A może jego otoczenie było na tyle profesjonalne, że zadbało o to, żeby na miejscu nie było żadnego skandalu?

Komorowskiego miałem bardziej gdzieś za jego prezydentury, bo o ile mi wiadomo, nie łamał on konstytucji.