Wpis z mikrobloga

##!$%@?

rok temu skonczylem studia. znalazlem od razu prace w zawodzie, moze nie #programista15k, ale nie narzekam. nie widzi mi sie z nikim hajtac w najblizszej przyszlosci, bachora plodzic tez nie bardzo, jednak nie naleze do tych, co najezdzaja na ludzi z powyzszych powodow.
to wstepem. a teraz

CO W TYM KRAJU SIE #!$%@?

#500plus
moj kumpel z podstawowki, spoko czlowiek, wyrwal sie z patoli, ma zone z podobnego srodowiska. oboje pracuja za najnizsza, przypadkiem zaciazyli. jednak podziwiam ich, ze potrafia nie wrocic do "korzeni", zyja skromnie, ale godnie. 500plus im sie nie nalezy. niech zrobia drugie. ale to 500plus ich na to drugie nie ustawi.
sasiedzi, praktycznie druga strona ulicy. ona prawnik, on architekt. sraja pieniedzmi. albo nie. maja ludzi, ktorzy sraja za nich pieniedzmi. maja 3 dzieci. 500plus mocno x2

#gornictwo
spolki energetyczne, zamiast inwestowac w rozwoj branzy, musza dotowac upadla galaz gospodarki. slyszalem, ze nadchodza podwyzki pradu. wszyscy razem bedziemy posrednio robic lache gornikom (czy moze zwiazkom). ale #!$%@?, "ratujemy gornictwo"

#misiewicze
bylem ostatnio w starostwie w osrodku geodezji. na prosty wyrys z mapy czekalem 2h. na #!$%@? spotkalem kumpla, ktory tam pracuje. opowiedzial mi co sie #!$%@?. jakos 2 miesiace temu byly przyjecia do geodezji. zatrudnili: 1)absolwentke awf 2)goscia po gownoszkole. wlasnie ta absolwentka mnie obslugiwala. jej matka jest biurwa w tym urzedzie

#macierewiczikarakany
znam ogolnie przebieg calej sprawy. podobnie jak i caly wypok. zabrnelismy w miejsce, gdzie cieszymy sie, ze bedziemy mieli od #!$%@? zakupionych dronow (MOZE).
ja zostawie tu jedno pytanie. pomijajac juz fakt, czy bylyby to karakany czy blekholki, z montownia pod poznaniem czy w usa, pomysl na zakup smiglowcow bojowych upadl, gdyz nagle nasze wojsko przestalo ich potrzebowac i wystarczy im latac na drzwiach od stodoly?

#gimbaza czy #niegimbaza
czyli #!$%@? powrot do prlu. #!$%@? zalapalem sie na gimnazjum, nie bylem bity, ani nikogo nie bilem. nikomu sie nie musialem popisywac, zeby sie przyporzadkowac. nie wiem, MOZE DLATEGO, ze rodzina wpoila we mnie wartosci, ktore pozwolily mi sie bez problemu w nowym srodowisku odnalesc, zamiast #!$%@? calowania mnie po dupie na kazdym kroku i mowieniu jacy ci nauczyciele nieporadni. pewnie, wiele aspektow nalezy poprawic, ale #!$%@? #!$%@? w rok bez zadnego przygotowania systemu, ktory rozwijal sie przez ostatnie 10(?) lat, bo #!$%@? tak?

#tk
#!$%@?, nie wiem. wina jest chyba po #!$%@? obu stronach. rzeplinskiego, ze tak sie #!$%@? w pis. ale przede wszystkim wina lezy po stronie pisu. i tego #!$%@? karakana. i tak prezes tk idzie do wymiany w grudniu. tak sie spieszylo temu kurduplowi do pelnej wladzy, ze #!$%@? zesralby sie jakby do grudnia mial wytrzymac.
jeszcze #!$%@?, ze trybunal jest nie potrzebny, "paczcie na holandie, luksemburg". #!$%@?. paczcie na koree pn, tam tez nie ma. debile. w tk nie chodzi o to, ze moze komus #!$%@? na czyjes zyczenie. tk #!$%@? jest jedna z najwazniejszych instytucji w panstwie, wedlug konstytucji, ktora obecna wladza podciera sobie dupe na kazdym kroku, wliczajac w to prezydenta prawnika. pis zrobil jedno - przez ciagla wojne z trybunalem, wypuszczanie gownoustaw trybunal oslabiajacych tak ta sprawe rozmydlil, ze nikt juz naprawde nie wie, do czego ten trybunal sluzy. przede wszystkim prezydent prawnik powinien o tym wiedziec. ale lepiej byc #!$%@? dlugopisem
a #!$%@? przypominam. zanim ta gownopartia dobrala sie do wladzy, w sejmie odbywal sie wybor 5 sedziow do trybunalu. tych 5, ktorych pis tak zaciekle #!$%@? zaraz po objeciu wladzy. tych 5, ktorzy w momencie wyboru byli ok, bo #!$%@? tak. wtedy im nie przeszkadzalo, tylko dlatego, zeby moglo im przeszkadzac po objeciu wladzy. zeby lud mial olimpiade

#kody #marsze #parady
na poczatku myslalem, ze kod wreszcie bedzie jakas oddolna, spoleczna inicjatywa. ruchem, ktory zjednoczy zwyklych ludzi. ale #!$%@? nie. pozdrawiam opozycje.

#neuropa vs #4konserwy
rozumiem, ze w Polsce nie mozna miec swoich pogladow? nie mozna byc tolerancyjnym kulturowo, wierzacym liberalnym katolikiem, albo konserwatywnym gospodarczo ateista z rasistowskimi pogladami? nie mozna sie zgadzac, wg swojego rozumowania z czescia pogladow, z czescia nie zgadzac, a reszte ciagle przemysliwac? bo obecnie jestes przyporzadkowywany do jednego pakietu po jednym wypowiedzianym zdaniu. co to w ogole za slowa: lewak? prawak?

#i wiele innych. oraz hit, ktory pchnal mnie do napisania postu

#kwotawolna
dla zarabiajacych do 6600 rocznie. dla zarabiajacych ~550 miesiecznie. dla ludzi nie pracujacych nawet na pol etatu. przypominam nawet rodzine z mojego 1 akapitu.
rzad splunal wam w twarz. kazdemu legalnie pracujacemu Polakowi, nawet na najnizszej. kazdemu "budujacemu kapital". i odtrabi sie sukces, ze kwota wolna podniesiona. i #!$%@? ustawe uchwalil w 2 dni.

nawet nie wiem jak to podsumowac. chyba tylko ze jest mi, w #!$%@?, przykro. pamietam za gowniaka, zawsze chcialem byc dorosly, pracowac w zawodzie, ktory bedzie mi dawal satysfakcje. jestem dorosly, mam ciekawa prace. patrze na Polske za oknem. i #!$%@? jest mi przykro

#4konserwy #neuropa
  • 8
sasiedzi, praktycznie druga strona ulicy. ona prawnik, on architekt. sraja pieniedzmi. albo nie. maja ludzi, ktorzy sraja za nich pieniedzmi. maja 3 dzieci. 500plus mocno x2


@krizis: To dlaczego Twój kumpel nie jest architektem a jego żona prawnikiem? Też by srali pieniędzmi. Jak ja nie cierpię takiego myślenia, to jest takie polaczkowate, jak ma więcej kasy to na pewno ukradł. Z ich podatków idzie to 500 plus to biorą, proste...
rzeplinskiego, ze tak sie #!$%@? w pis.


@krizis: A gdzie się Rzepliński "#!$%@? w PiS"? TK nie zakwestionował żadnej ustawy PiSu, żeby wytłumaczyć taki atak. A że Rzepliński broni TK przed niekonstytucyjną marginalizacją tego urzędu? No to mu się nie dziwie.
@FireDash: @yggdrasil:
dalej nie rozumiecie, albo wlasnie to o czym pisalem: #4konserwy albo #neuropa, nic pomiedzy. biorą, ich prawo, jakbym mial dzieci też bym bral, a nie mam, to zdejmuje spodnie, nachylam sie i place na innych. a co do mojego kumpla to raz: dlaczego on nie może brac? też placi podatki, ma jedno dziecko, drugiego dla 500 zl nie bedzie robic, bo wtedy by byla patologia. nie kazdy