Wpis z mikrobloga

Kupiłem na #allegro od 1 sprzedającego 5 czekolad z jednego rodzaju oraz 1 z innego :) Oba zamówienia łącznie opłaciłem. Po kilku dniach dostałem dla obu zamówień z allegro dostałem 2 wiadomości, które nie bardzo wiem jak mam interpretować, są one o następującej treści:

Sprzedający XYZ powiadomił Allegro, że warunki transakcji uległy zmianie i wskazał następujący powód:

Z przyczyn niezależnych, Kupujący dokonał zbyt wielu zakupów w tej ofercie.

Czy potwierdzasz wersję Sprzedającego?

TAK / NIE

Ponadto w wiadomości jest wskazany link do aukcji, ilość oraz wartość transakcji, która jest zgodna z tym co kupowałem. Co się stanie jeśli wybiorę TAK lub NIE? Czy ten mail oznacza, że gość chce się wycofać z transakcji i zwrócić mi kasę o ile wybiorę guzik TAK?

#allegro #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 15
rozumiesz jego wersji, to nie możesz jej potwierdzić, więc wybieraj NIE.


@saginata: A co by się stało jeśli bym wybrał TAK? A co jak NIE? Całość tej komunikacji jest dla mnie totalnie abstrakcyjna... pierwszy raz dostaję taki dziwny komunika z Allegro :/
@Wychwalany: Wysłałem do nich wiadomość na facebooku i poprzez formularz kontaktowy w serwisie Allegro. Mam nadzieję, że szybko odpowiadają bo chodzi o zakup prezentu więc fajnie jakby dotarł przed świętami :) Dam znać jak będę mieć odpowiedź.
@Wychwalany: @MichalQ20: W jednej aukcji kupiłem 5 sztuk i dostałem takiego maila a w drugiej aukcji kupiłem 1 sztukę i też dostałem takiego maila :| a więc w tym drugim mailu nie ma z czego opuszczać ilości bo od początku była 1. Zastanawiam się czy on faktycznie chce wyrolować tylko Allegro na prowizje czy też przypadkiem nie chce mnie wyrolować?
@fristajlor: To jest mail o zwrot prowizji, niedawno pokombinowałem coś i zamiast 3 tonerów do drukarki zamówiłem 9, napisałem do nich, żeby wystąpili o zwrot prowizji i właśnie takiego maila od allegro dostałem.
Dostałem odpowiedź od Allegro:

Dzień dobry.

Panie XYZ, dokładnie zweryfikowałam Pana transakcje i rzeczywiście zauważyłam, że Sprzedający XYZ wystąpił o zwrot prowizji w transakcjach, w których brał Pan udział, jako powód podając: "Z przyczyn niezależnych kupujący dokonał zbyt wielu zakupów w tej ofercie".

Widzę, że w ofercie XYZ i XYZ dokonał Pan podwójnego zakupu

-sob, 26 lis 2016, 13:29:48 (w ofercie XYZ 1 przedmiot, w ofercie XYZ - 5);
-sob, 26 lis
@fristajlor nie rób tego! Allegro ci napisalo że skoro kupiłeś dwa razy, może przez przypadek to sprzedawcy należy się zwrot. Ale skoro kupiłeś dwa razy specjalnie to nie należy mu się zwrot!!
@MichalQ20: Ja chciałem kupić 6 czekolad (1+5) i tyle dostałem a wg Allegro kupiłem 12 czekolad tj. (1+5+1+5). Wydaje mi się więc, że mogę oddać prowizje za te czekolady, których w rzeczywistości nie chciałem zamawiać a z jakiegoś powodu Allegro naliczyło za nie prowizje (1+5 sztuk).