Wpis z mikrobloga

@Jarczur: To chcesz niewielkie i oszczędne auto, czy na trasy i na wakacje?

Na trasy i na wakacje to za dychę można szukać A6 C5, Volvo 850, Vectry B, Scenica itp.
Auto łączące powyższe cechy: Megane II - nie jest duże, nie jest drogie, trasę zrobisz, a jak kupisz w kombi to i na wakacje będzie.
Małe i tanie w utrzymaniu: Fabia 1.4 - najtańszy w utrzymaniu samochód jaki kiedykolwiek miałem
@merol44
@chwed
@brick
@bocznica

Dzięki za rady koledzy. Coś z ta thalia musi być nie tak, bo koledzy z pracy też się kiedyś smiali z tego auta. Ja tego nie rozumiem, gorsza chyba fabia. Ta megane II mi się podoba. Pytanie jak z kosztami eksploatacji...
@Jarczur: Fiat Stilo 1.9 JTD 115km

Mam od 2,5 roku, zrobiłem nim 70kkm, dalekie trasy krajowe, jak i podróż do Chorwacji bez żadnych kłopotów. Spalanie podczas dojazdów do pracy (40km w jedną stronę, z czego 25 km wiejskie drogi, 15km Kraków) spalanie wychodzi od 5.1 l do 5.3 l ON (na dystansie ~ 950km, pełny bak). Z awarii to raz padło mi koło pasowe (koszt 300zł) i czujnik położenia wału (150zł).
@Jarczur: Kup sobie Clio II, w tej cenie już dostaniesz ładne i OC też nie jest drogie, albo poszukaj Corsy C, Fabia, Citroen C2,

nie kupuj żadnych starych parów typu A6 w dieslu bo jak Ci coś padnie to sie #!$%@? nie wypłacisz.

Najtansze części są do Renault
Astra G (II generacja) 1.6 8V + LPG i tylko takie. Wszystkie twoje wymagania zostaną spełnione, a jeżeli trafisz na dobry stan techniczny to będziesz długo cieszył się z dobrego wyboru.
@Jarczur: Citroen C2 z silnikiem 1.4 HDI - w trasie pali około 3,5 litra, w mieście około 5. Dla 1-2 osób samochód idealny moim zdaniem, a w wersjach z silnikiem benzynowym 1.6 (zdaje się że około 120 koni) to już prawdziwy szatan, tylko w benzynie dużo pali.
@Eestel: nie wiem jaką trasą trzeba jechać żeby 1.4 hdi spalił 3,5L/100, 4.2 to jest mój ślamazarny wynik drogami krajowymi nie przekraczając 100, żadnych wyprzedzań po drodze nic, emeryt. W mieście to się zgodzę, latem spali 5-5,5L/100.
@Jarczur: Ja mam takie i w tej wersji wyposażenia http://otomoto.pl/oferta/dacia-logan-1-wlasciciel1-6-benzyna-sprowadzony-z-niemiecoplaconybezwypadkowy-ID6yFnBd.html#d1e75b863a za 2500 dołożysz gaz i masz 100 km za 22 zł. Na tył wchodzi dwuosobowy materac, europaleta albo lodówka. Jest wyższa niż normalne samochody więc krawężniki jej nie straszne. Dodatkowo części tanie jak barszcz. Jedyny minus to słabe blachy, więc trzeba porobić poprawki jeśli ma nie gnić. Prędkość maksymalna to coś koło 180 km/h, ale od 130 dosyć głośno wyje, bo
@merol44: @Jarczur: przylaczam sie do propozycji Seata Leona. Sam tez takie autko posiadam od 8 lat tylko w benzynie 1.4 16v i jest niezawodne, nieduzo pali i przede wszystkim jest bardzo ladne zarowno z zewnatrz jak i wewnatrz. Ciezko szukac opla czy forda z takim ladnym wnetrzem jak zrobili hiszpanie ;)

P.s. widzialem ze ktos polecal fiata stilo i niestety ale to auto bym raczej odradzal, bo czesci (jak na
Podaliscie mnostwo fajnych aut, nie sadzilem ze do 10k jest tak duzy wybor. Ostatnio ceny sprawdzalem z 5 lat temu, duzo sie zmienilo. Leon astra corsa megane to moje typy. Bede szukal po znajomych, moze znajomych rodzicow. Juz was nie wolam, tylko dziekuje plusami :)